Вівторок, 24 квітня 2018

Конфлікти, Поділля

Безопозиційне болото в Хмельницькому

Ми озвучували проблему скандального будівництва фірмою «Діамант» біля музичної школи №1 у Хмельницькому. Противники забудови вирішили нагадати про себе і цю тему, зібравши прес-конференцію. При усьому бажанні, сказати щось принципово нове стосовно справи, протестувальники не змогли. Але усі, навіть представники міської влади, погоджуються з тезою, що з будівництвом є проблеми. Журналістам хотілось радше почути конкретну позицію влади міста стосовно проблеми, але попри суспільний резонанс, чиновники обмежуються туманними виступами в стилі: «Денег нет, но вы держитесь».

18.08.2016, 11:40

будівництво муз шк 1

Вже як білий день ясно: містобудівні умови видавали забудовнику через пень-колоду, договору про погодження будівництва знайти досі не можуть, анонсована фірмою реконструкція будівель школи перетворилася у повноцінне капітальне будівництво, остаточного проекту будівлі немає.
Припис управління культури ХОДА про необхідність призупинення будівництва викликав у забудовника хіба що гомеричний сміх. Будівельні роботи не зупиняли, бо усілякі там приписи – це, вибачте, для лохів і недоумків. Тепер у справу включилася ДАБІ, яка своїм приписом знову ж зажадала зупинити будівництво. А ще відважні чиновники з цієї контори оштрафували «Діамант» на загальну суму понад 600 тисяч гривень. Чи будуть сплачені штрафи – питання до екстрасенсів, а от будівництва так і не зупинили. Згідно припису ДАБІ, це мало статися ще минулого тижня, але зазирнувши на будівельний майданчик у понеділок ми особисто переконалися, що припис шановної інспекції забудовник «послав» в одне місце. Будівництво продовжується не дивлячись ні на що.

будівництво муз школа 1
Присутній на згаданій прес-конференції представник прокуратури пригрозив забудовнику невтішною перспективною. Але прокуратура міста чітко дала зрозуміти – «вписуватися» у справу вона не поспішає. Принаймні, для початку влада міста має спробувати хоч щось зробити. Дамо шановній прокуратурі пораду – працюйте вже (як є бажання), бо міська рада давно дала зрозуміти, що навіть при всіх порушеннях, «Діамант» за одне місце ніхто смикати не буде.
Справа із не зовсім легальним будівництвом біля музичної школи, насправді, має дуже великий потенціал. Як би в місті була реальна і достатньо «зубаста» опозиція, вона могла б вигідно скористатися цим відвертим «ляпсусом» команди мера. Поки ж, складається враження, що тему поволі спускають «на тормозах». «Правосеки» і більшість активістів, котрі підняли питання забудови, тепер, таке враження, говорять про скандал виключно з міркувань: «ми балакаємо, бо про це потрібно балакати». Вже надто кволою виглядає їхня боротьба за «правду і справедливість». Показово, що ніхто так і не добився від влади відповіді на питання: «Хто винен і що робити?». Ця ситуація надалі дозволяє продовжувати балаканину, поки «Діамант» не завершить будівництво.
Влада міста ухиляється від однозначних відповідей і дає зрозуміти, що проблемою серйозно ніхто не займатиметься. Всі чудово розуміють, що коли владному бомонду потрібно когось «хлопнути» (по суті чи ні), то на вуха піднімають усі компетентні органи і структури. Але будівництво «Діаманту» не збуджує владу міста, на відміну від інших будівельних скандалів, котрі чиновники розцінювали інакше. Пасивність громадськості і відсутність адекватної опозиції в місті надихає і буде надихати владу на нові подвиги.
Хто знає, може «Діамант» насправді робить благо для школи і міста. Але навіть оцінюючи ситуацію з такої позиції, неможливо не зважати на те, що «благо» сотворяють шляхом порушення законів. Політичне болото, на яке перетворився Хмельницький, у якому квакають лише провладні жаби, позбавляє місто імпульсу до розвитку.
Відсутність конструктивного протистояння і політичної конкуренції надалі призводитимуть до нових скандалів і неможливості їх вирішення законним шляхом. На жаль, «революційності» владної верхівки недостатньо для нормального функціонування міста.
Шкода, але у Хмельницькому немає реальної опозиції, яка б регулярно нагадувала на ділі владі міста влучний вислів одного політичного діяча: «Закон потрібно виконувати завжди, а не тільки тоді, коли схопили за одне місце».

Максим ПРОХАСЬКО       

Коментарі

Всього коментарів: 1

  • Автор: Vitaly Genelec

    Додано: Серпень 18, 2016 в 14:39

    правильно делают , что строят – этот еврейский Шанхай в центре города всем надоел и особенно запах….

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: