Неділя, 22 квітня 2018

Події, Поділля

Через треті руки – дорожче

Підприємство закупило обладнання через посередників і втратило на оборудці 1,6 мільйона гривень.

03.02.2017, 13:49

Підприємство втратило мільйони на закупівлі обладнання

На Хмельниччині підприємство у сфері енергозабезпечення «прогоріло» під час покупки обладнання за завищеними цінами. Про це повідомила прес-служба прокуратури Хмельницької області. За апаратуру телемеханіки керівництво підприємства заплатило 3,4 мільйони гривень, у той час як ціна купівлі безпосередньо із заводу-виробника становила б 1,8 мільйонів гривень.

Представники із керівництва підприємства були звинувачені у зловживанні службовим становищем. Вони провели відкриті торги, на яких закупили апаратуру телемеханіки не за вигіднішою для підприємства ціною, а за максимально високою. Так, серед продавців вони обрали одного з комерційних суб’єктів Києва, який правив за свій товар 3,4 млн. грн.

Як виявила прокуратура нашої області, яка розслідувала справу спільно з працівниками Управління СБУ, продавець купив апаратуру в іншого продавця за 3,3 мільйони гривень. А ті закупили його у Харкові безпосередньо у заводу-виробника, витративши на це лише 1,8 мільйонів.

На такій складній схемі злочину, в якій взяли участь декілька посередників, підприємство втратило немаленькі кошти – 1,6 мільйонів гривень, тобто майже таку ж суму, скільки насправді коштує техніка.

За фактом злочинної схеми, за якою бюджет підприємства спустошили на вдвічі більшу суму, ніж мали б, почали розслідувати справу. Як повідомляє прокуратура, справа порушена за частиною  2 статті 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Перед тим, як її передадуть у суд, досудове слідство проводитиме Управління СБУ в області.

Наразі перевіряються усі обставини події та розмір збитків.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: