Понеділок, 19 березня 2018

Події, Поділля

Чим зарадять селам Хмельниччини немісцеві депутати

На Хмельниччині стартували місцеві вибори немісцевих депутатів. Адже одна з особливостей цьогорічних виборчих перегонів - велика кількість немісцевих кандидатів у депутати.

13.10.2017, 12:50

немісцеві вибори на Хмельниччині

Аналізуючи списки кандидатів до селищних та сільських рад об’єднаних територіальних громад Хмельниччини, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА помітили цікаву тенденцію: з-поміж претендентів на посади депутатів місцевих рад Олешинської та Слобідсько-Кульчієвецької громад 41% і 33% кандидатів відповідно складають особи, місце проживання яких зареєстроване поза межами громад.

Так, 57 зі 139 (або 41%) кандидатів у депутати Олешинської сільської ради ОТГ не проживають на території громади. Це, зокрема, всі десять із десяти кандидатів від «Об’єднання «Самопоміч», 12 із 14 висуванців Радикальної партії Олега Ляшка,  дев’ять із 11 кандидатів від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП», 6 із 22 представників ВО «Батьківщина», п’ять із 15 кандидатів від політичної партії «За конкретні справи», сім із 12 кандидатів від Аграрної партії України, а також вісім з 53 самовисуванців. Загалом такі кандидати складають 57% (49 з 86) з кандидатів, висунутих різними партійними організаціями.

На території Слобідсько-Кульчієвецької громади наразі офіційно не мешкають  46 зі 140 (або 33%) кандидатів у депутати відповідної сільської ради, зокрема: п’ятеро з п’яти кандидатів від Радикальної партії Олега Ляшка, дев’ятеро з десяти представників «Українського об’єднання патріотів –  УКРОП», 12 із 17 кандидатів від ВО «Свобода», чотири з 13 висуванців «Об’єднання «Самопоміч», шестеро з 26 кандидатів від ВО «Батьківщина», четверо з 20 кандидатів, яких зареєстрував «Блок Петра Порошенка «Солідарність», троє з 26 кандидатів зі списку Аграрної партії України та восьмеро з 18 самовисуванців. Таким чином, поза ОТГ мешкають 35% (43 з 122) кандидатів від партій.

На виборах до Солобковецької сільської ради балотуватимуться 13 кандидатів, які зареєстровані у населених пунктах поза межами громади: це п’ятеро з п’яти представників Радикальної партії Олега Ляшка та восьмеро з 12 висуванців Аграрної партії України. На посади депутатів Антонінської селищної ради ОТГ претендуватимуть 19 кандидатів, які зареєстровані у населених пунктах поза межами громади: 14 з 19 кандидатів від Радикальної партії Олега Ляшка та п’ятеро з 11 висуванців «Українського об’єднання патріотів – УКРОП».  З-поміж кандидатів до Грицівської селищної ради ОТГ – не на території громади мешкають двоє з дев’яти кандидатів від «Об’єднання «Самопоміч».

Як відреагують селяни на таких кандидатів, побачимо найближчим часом, коли будуть результати виборів.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: