Вівторок, 24 квітня 2018

Конфлікти, Поділля

Чорна полоса у житті Валерія Дяченка

14 років завод "Катіон" вів боротьбу за колись підвідомчий йому дитячий садок. Але тільки після арешту його директора Хмельницька міська рада змогла виграти суд та залишити садочок у своїй власності.

10.08.2016, 12:22

Валерій Дяченко
Валерій Дяченко особистість відома в Хмельницькому. Крім того, що він очолює одне з найпотужніших колись підприємств завод “Катіон”, його більше знають, як людину якій належить і не менш “стратегічний” речовий ринок “Бартер сервіс”.
Останні роки він погряз в судових тяганинах з міською владою. Суперечки в судах стосувалися не тільки відстоювання майна, яке в різні часи влада намагалася прибрати до себе. Судився він і стосовно завищеного нарахування податку на землю.
Як відомо з судових документів, які потрапили до редакції, Дяченко обгрунтовно надав розрахунки нарахування земельного податку міською владою. З цих документів випливало, що іще при головуванні в місті Хмельницькому пана Мельника влада в 15 разів завищила оцінку землі, а відповідно і нарахування на сплату земельного податку для підприємців. На підставі цієї оцінки нараховувалася і оренда приміщень.
Ще в січні 15 року підприємці Хмельницького запросили до діалогу представників команди Чернилевського та міських депутатів з проханням не піднімати орендну плату, щоб залишити можливість продовжувати свою діяльність. Тоді у підприємців стояв вибір: або “тягнути” бізнес (в більшості це були об`єкти побутових послуг і торгівлі) намагаючись прокормити сім`ї, чи закриватися. Тоді б замість орендних платежів, податків і відрахувань у пенсійний фонд, підприємцям довелося б звертатися до держави з вимогою навпаки отримувати допомогу по безробіттю. На зустрічі одна із слуг народу, яка щойно сіла в крісло заступника мера, з гордо піднятою головою заявила, що “спасение утопающих – дело рук самих утопающих”. А на вимогу надати інформацію представникам громади цифри і розрахунки в бюджеті, щоб фахівці з аудиту змогли підказати владі де саме можна зменшити навантаження на підприємців і за рахунок чого це компенсувати, взагалі образилася: не треба лізти в “наші” справи – займайтеся своїми.
Тож діалог зі старою владою в людей не склався. Але якщо в суді буде визнано оцінку землі завищенною, то компенсацію має виплачувати підприємцям вже нова влада. А це якщо не знище бюджет, то значно його полегшить. Кругленька сума мала б відійти і заводу “Катіон”. Можливо, дитячий садочок №6 по Львівському шосе, 43/2 став заручником у протистоянні Дяченко з владою. Проте, або Дяченко за гратами став більш поступливий, або таки про щось домовився, – ми не знаємо. Тому можемо поки що тільки констатувати факт: 4 серпня 2016 року справу було закрито. Садочок залишається у власності громади Хмельницького.
Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: