Неділя, 22 квітня 2018

Події, Поділля

Діснейленд в Хмельницькому: недосяжна мрія чи близьке майбутнє?

5 липня 2016 р. в приміщенні Хмельницької торгово-промислової палати відбулася незвичайна презентація та обговорення грандіозного проекту: створення в Хмельницькому парку відпочинку та розваг «EUROPE PARK UKRAINE – Місто майбутнього наших дітей».

08.07.2016, 12:45

IMG_0782

«EUROPE PARK UKRAINE» ПЕРЕДБАЧАЄ БЛАГОУСТРІЙ ВКРАЙ ЗАНЕДБАНОЇ ТЕРИТОРІЇ»
Такого дійства давно не було у Хмельницькому. Зібралися представники влади, великого бізнесу, громадських організацій, ЗМІ та багато інших небайдужих хмельничан.
До уваги присутніх був представлений надзвичайно амбітний проект побудови грандіозного парку відпочинку та розваг на зразок легендарного Діснейленду.
Учасники ініціативної групи доводили, що «EUROPE PARK UKRAINE» гарантовано надасть новий поштовх для подальшого перспективного розвитку нашого міста. Що це буде квітучий рай у центрі Хмельницького.
То що ж це все-таки за «квітучий рай»?
Проект «EUROPE PARK UKRAINE» передбачає якісний благоустрій вкрай занедбаної території в межах вулиць Прибузької, Свободи, Зарічанської та Старокостянтинівського шосе, створення паркової зони із застосуванням найдовершеніших здобутків у сфері ландшафтного дизайну та садово-паркового мистецтва. Це має бути прекрасно оздоблена набережна, де можна буде покататися на велосипеді чи роликах по спеціально обладнаних доріжках, безліч масштабних атракціонів, «американські гірки», оглядове колесо, басейни, казкові герої, міні-копії найкращих зразків світової архітектури.

image description

«ПРОЕКТ Є ДІЙСНО МАСШТАБНИМ І НАДТО СМІЛИВИМ»
Основною метою створення «EUROPE PARK UKRAINE» є облаштування грандіозного парку відпочинку та розваг у центрі Хмельницького разом із побудовою масштабного спортивно-оздоровчого комплексу. Це дасть можливість на високому рівні розвивати спорт, реально дбати про інтереси дітей та дорослих.
Презентація не зайняла багато часу. Після неї на якусь мить запала тиша. А потім зала вибухнула… Сказати, що присутніх вразили такі зухвалі плани – це не сказати нічого. Більшість людей знаходились під враженням, мабуть до самого кінця обговорення.
Проект є дійсно масштабним і надто сміливим. Поява такого парку знаменувала б новий відлік історії Хмельницького.

«ПОДІБНИЙ ПРОЕКТ БУЛО РОЗРОБЛЕНО ЩЕ ЗА РАДЯНСЬКИХ ЧАСІВ»
Почуття у присутніх були змішані: «такого не може бути» – говорили одні, «я дуже хочу, щоб саме це було в моєму місті» – повторювали інші. Дуже швидко на світ Божий громадські активісти витягли всі білі плями сьогодення. Зав’язалася палка дискусія.
Щоб була можливість кожному висловитися, представникам громади прийшлось стримувати один одного в черзі.
Зі слів колишнього мера Хмельницького Івана Бухала, подібний проект, тільки звісно без таких нових технологій, які є сьогодні, було розроблено ще за радянських часів. На цьому місті мав з’явитися дендро-луго-парк.

IMG_0787

«ОБІЦЯНО 20 КВАРТИР ДЛЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ АТО»
Також ідею створення грандіозного парку в Хмельницькому активно підтримував депутат Хмельницької міської ради, голова обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Олександр Скочеляс, адже саме на його окрузі має відбуватися його спорудження. Бізнесмен і політик не приховував, що сам збирається виступити одним з інвесторів побудови парку. Також він зазначив, що вже провів переговори з іншими інвесторами і узгодив з ними виділення 20 квартир для учасників бойових дій та сімей загиблих воїнів АТО.
Присутні ще протягом довгого часу сперечалися, доводили одне одному, деякі навіть ображалися. Але, що приємно здивувало, – всі суперечки звелися до того, що саме треба робити в парку-мрії і як це зробити правильно. Максимум, – до жвавого торгу від кількості квартир для атошників до майже вимоги спорудження спортивного об‘єкту саме під той, або інший вид спорту.

IMG_0790
І майже ні в кого (що вразило!) не виникло думки, що це громаді не потрібно. Була тільки купа побажань і пропозицій.
Нарізавши декілька кругів з болючих питань, ситуація почала прояснюватися.
По-перше, всі дійшли згоди, щодо законності виділення ділянки і початку будівництва.
По-друге, ділянка уздовж Південного Бугу – рекреаційна зона і призначена саме під зону відпочинку та спортивно-оздоровчі об‘єкти.
По-третє – порозумілися на тому, що не прийде в Хмельницький «якийсь чудакуватий дядько», щоб вкласти кілька десятків мільйонів доларів на спорудження хмельничанам кілька стадіонів, спорткомплексів та інфраструктури для забезпечення їх роботи, і при цьому не отримуватиме фінансовий прибуток.

IMG_0784

«ПРОЕКТ АЖ ЗАНАДТО АМБІЦІЙНИЙ»
Не бракувало, звичайно, як галасу, так і палких заяв, бо і людям таки властива недовіра та й проект аж занадто амбіційний.
Але головне, щоб у цій пустій демагогії, галасливих суперечках не потонула сама ідея створення проекту. Адже ця погана українська звичка вже погубила багато хороших задумів.
Проект справді дуже амбітний, інвестицій в місто треба залучити багато, а інвестори хочуть розуміти, що наміри у громади серйозні і бачення майбутнього проекту спільне.
На цей раз громадськість надала ініціативній групі аванс довіри. За те що самі вийшли на розмову. За те, що наміри правильні.
Але чи виправдають вони цю довіру, чи з’явиться в Хмельницькому свій Діснейленд, покаже тільки час.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: