Неділя, 22 квітня 2018

Поділля, Україна і світ

Громадськість Хмельниччини разом з об’єднанням депутаток проти дискримінації з боку державних посадовців

Публічна заява Міжфракційних депутатських груп «За рівні можливості» Хмельницької обласної ради, Хмельницької міської ради, Славутської міської ради, Шепетівської міської ради та Летичівської ОТГ Хмельницької області та Хмельницької обласної ГО Подільський центр «Гендерна рада» щодо засудження випадків дискримінаційних та неетичних висловів.

27.02.2018, 11:49

Дискримінація

Засвідчуємо свою підтримку та приєднуємось до Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді України «Рівні можливості» у засудженні випадків дискримінаційних та неетичних висловів зі сторони державних службовців та протиправних дій працівників правоохоронних органів.

Останнім часом майже щодня ми стаємо свідками дискримінаційних заяв, неетичних та нетолерантних висловів зі сторони політиків і державних службовців, випадків порушення прав людини та посягання на честь і гідність людини зі сторони правоохоронних органів.

Ми категорично засуджуємо ганебне порушення прав людини в Оболонському районному суді міста Києва, яке відбулось 21 лютого 2018 р. під час допиту свідків у справі Януковича. Вибіркове ставлення та порушення вимог до порядку проведення заходів особистого огляду та зухвале поводження з боку правоохоронних органів у відношенні до жінок-журналісток має бути покаране.

Також вважаємо, що очільник Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, який дозволив собі під час засідання нецензурно вилаятися на адресу в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, за свою поведінку має бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності відповідно до Закону України «Про державну службу».

На наше переконання, Президент України, Прем’єр-міністр України та Голова Верховної Ради України мають дати належну оцінку діям політиків та державних службовців, які вдаються до нецензурних та сексистських висловів на адресу колег і посадовців.

Систематичні факти грубого порушення норм етичної поведінки та дискримінація, нехтування правами людини, знецінення понять честі і гідності особи і громадянина, які дозволяють собі українські політики та посадовці, працівники правоохоронних органів не можуть залишатися поза увагою перших осіб держави.

Крім того, ми закликаємо активно протидіяти випадкам дискримінаційної поведінки по відношенню до народних депутатів та урядовців у стінах Верховної Ради України та публічному просторі і забезпечити покарання за недотримання депутатської етики.

Закликаємо представників засобів масової інформації не стояти осторонь і протидіяти будь-яким формам дискримінації та неетичній поведінці чиновників усіх рівнів, вчасно реагуючи на такі випадки публічним осудом та несхваленням подібних дій.

 

Нагадаємо, що 22 лютого громадськість обурило відео з засідання Закарпатської облради, на якому Москаль нецензурною лайкою відповів Супрун, щодо звинувачень на адресу місцевої адміністрації в нерозмитненні 8000 доз вакцини від кору з Угорщини.

Вибачитися за свої слова публічно вже закликав Москаля прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко висловився за проведення спеціального розслідування щодо Москаля.

Сам голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль так прокоментував свої нецензурні висловлювання: “відповів” в.о. міністра “таким способом, який вважав за потрібне”, і порадив чиновниці при бажанні подати на нього в суд. Натомість сам чекає вибачень від Уляни Супрун за «поширення негативної і недостовірної інформації» щодо розмитнення вакцини.

За день до цього інциденту, 21 лютого з метою вжиття заходів безпеки під час розгляду справи про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича в Оболонському районному суді Києва правоохоронці проводили додатковий огляд жінок-відвідувачок, зокрема журналісток. Жінок просили пройти зі співробітницями поліції в окрему кімнату, оголитися і продемонструвати відсутність написів на тілі. При цьому чоловіків-відвідувачів правоохоронці просили показувати лише речі та документи.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: