Неділя, 22 квітня 2018

Аналітика, Експерт, Події, Поділля

Хмельниччина має один з кращих рейтингів бізнес-клімату

Вважають, що мають достатньо навичок, не готові платити за консультації, не довіряють банкам і чекають підтримки держави - саме такими побачили представників малого та середнього підприємництва дослідники ділового клімату в Україні. Інститут економічних досліджень (ІЕД) назвав регіони України з найкращим бізнес-кліматом. Хмельниччина посіла 6 місце одразу після Тернопільської та Закарпатської області.

09.11.2017, 11:10

Рейтинг бізнес-клімату ІЕД

Перше місце серед регіонів посіла Вінницька область. Це єдина область України, де підприємці позитивно оцінили поточний стан ділового середовища. Також на Вінниччині зафіксовано найвищі довгострокові очікування серед всіх регіонів України. До топ-5 також увійшли 4 області Західної України: 2 місце Львівська та 3 місце Рівненська з високими довгостроковими очікуваннями, Тернопільська з високим рейтингом регуляторних процедур зайняла 4 місце, Закарпатська з дуже помірним бізнес оптимізмом та суттєвим покращенням якості регуляторних процедур – 5-те. Хмельниччина посіла шосте місце, випередивши ще 19 регіонів країни. А рівень активності малого і середнього підприємництва в Хмельницькій області вище, ніж у сусідній Тернопільській.

Хмельниччина шоста у регіональному рейтингу ділової активності
Хмельниччина шоста у регіональному рейтингу ділової активності

Найгірші результати зафіксовано для Харківської області (25 місце) з найнижчою оцінкою ділового середовища, Луганської області (24), де індекс регуляторних процедур виявився вищим, ніж на Харківщині, та Донецької області (23) з низькою поточною діловою активністю. Підприємці міста Києва (17) прискіпливі до ділового середовища та мають помірні очікування. Єдиною областю, де песимістів більше, ніж оптимістів є Чернівецька. Вона посіла 21 місце з 25 областей.

Рейтинг регіонального індексу ділового клімату для всіх областей України склали на основі опитування підприємців щодо 4 критеріїв: якість ділового середовища, поточна бізнес активність, довготривала бізнес активність та оцінка основних 3 регуляторних процедур (реєстрації, податкового адміністрування, перевірок).

Молоде підприємництво
Дослідження також демонструє, як ведуть бізнес молоді підприємці. Три чверті підприємців віком до 35 років працюють у сфері послуг, торгівлі або ремонту. Більшість із них (80%) чекають інформаційної підтримки від держави – створення інфо-ресурсу, де можна було би дізнатися про правила та умови ведення бізнесу. Це – перше місце в рейтингу очікуваних реформ. Молоді підприємці більш оптимістичні, порівняно із старшим поколінням. 17 % молодих підприємців (проти 7% старших) вважають, що діловий клімат в Україні є добрим. І навпаки 30% молодих підприємців (проти 47% старших) вважають діловий клімат поганим.

Джерела фінансування бізнесу
Український бізнес не довіряє банківській сфері. 67% усіх малих та середніх підприємств ніколи не брали кредити у банків. В IT ця частка – 80%. Позики у знайомих – це поширений спосіб залучення фінансів для МСП, особливо у сферах транспорту і зв’язку (35%), сільського господарства (32%), торгівлі і ремонту (30%).

Бізнес навички українських підприємців
Майже половина усіх МСП вважають, що мають достатньо навичок управління бізнесом. Відповідаючи на запитання «Яким чином Ви підвищуєте свої знання щодо управління?», 65% МСП зазначили, що читають професійну літературу та пресу, 52% спілкується з досвідченими менеджерами. 36% відвідують семінари, 19% користуються онлайн-курсами. Кожен 5ий ФОП повідомив, що не займається підвищенням бізнесових знань.

Членство МСП в бізнес-асоціаціях (БА)
34% усіх МСП не готові платити за консультації в будь-якому вигляді. Лише 15% є членами БА: 30% середніх, 20% – малих, 10% – мікро підприємств. МСП вважають, що БА це або закриті клуби (26%), або немає таких БА, які відповідають їхнім інтересам (21%). В ідеалі, за думкою МСП, БА повинні займатись пошуком партнерів та інформаційною підтримкою.

Повний звіт можна переглянути на сайті ІЕД.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: