Вівторок, 24 квітня 2018

Анонси, Події, Поділля

Хмельницьким школярам пропонують допомогу в реалізації некомерційних проектів

Будь-які проекти школярів – екологічні, освітні тощо – можуть отримати фінансову підтримку та сприяння у втіленні їх у життя. 17 листопада у Хмельницькому презентували конкурс міні грантів для школярів міста. Організаторами конкурсу є ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» та краудфандингова платформа для освітніх проектів «Go Fund Ed».

23.11.2017, 14:23

Презентація конкурсу грантів для школярів

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, потрібно до 30 листопада надіслати опис власного проекту на електронну адресу ГО «ХМКР» molodemisto@gmail.com. Опис проекту може бути у довільній формі – документ Word, презентація тощо, проте обов’язково має включати у себе назву, ціль, бюджет і прогнозований результат – що має змінитися після його впровадження. З усіх отриманих заявок представники громадської організації оберуть фіналістів – тих, чиї проекти визнають найкращими.

«Це може бути один проект, може бути п’ять і більше – все залежить від якості поданих нам пропозицій», – каже представник ГО «ХМКР» Артур Кокаревич.

Після цього фіналісти, заручившись допомогою громадської організації, до 17 грудня будуть доопрацьовувати та удосконалювати свої проекти. Їх остаточні варіанти 18 грудня потраплять на краудфандингову платформу «Go Fund Ed», яка знаходиться в інтернеті за адресою gofunded.org. З допомогою цієї платформи про ідеї школярів зможе дізнатися вся країна, і всі охочі матимуть змогу підтримати будь-який із проектів фінансово. Збір коштів буде проводитися упродовж 60 днів.

Довідково. Краудфандинг (від англ. Crowdfunding – громадське фінансування, фінансування громадою) – це співпраця людей, які добровільно об’єднують свої гроші чи інші ресурси разом, як правило через Інтернет, аби підтримати зусилля інших людей або організацій.

Проекти на конкурс приймаються від учнів будь-якого віку. Вчителі можуть виконувати роль кураторів і допомагати своїм підопічним. Проте ініціатива створення проектів повинна належати саме школярам – педагоги не мають перебирати її на себе, наголошують організатори. Проект може бути створений як одним учнем, так і групою школярів або усім класом.

Бюджет поданих на конкурс проектів може бути будь-яким, проте організатори радять починати з малого. Адже зібрати до 40 тисяч гривень набагато легше, ніж, наприклад, 100 тисяч.

«Які проекти ми очікуємо і які приймаємо? Вони, по-перше, не мають нести комерційний характер – учні не можуть на них заробляти так, як підприємці. Проекти повинні мати певну цінність. Це може бути, наприклад, вирішення екологічних проблем, організація фестивалів, їх (школярів) бачення на формат проведення уроків у школі чи в конкретному класі тощо. Тобто спектр ідей досить великий, головне, щоб вони були некомерційні. Звичайно, проекти повинні бути реалістичні. Краще починати з малого ­– оптимально на нашому сайті збираються суми 30-40 тисяч гривень», –  розповідає представниця краудфандингової платформи «Go Fund Ed» Олена Шульга.

Представниця краудфандингової платформи «Go Fund Ed» Олена ШульгаПредставниця краудфандингової платформи «Go Fund Ed» Олена Шульга

Якщо за 60 днів проект зібрав не менше 50 % від необхідної суми (наприклад, планували зібрати 30 тисяч гривень, проте за 59 днів зібрали лише 15 чи 16 тисяч), автори можуть переписати його концепцію і зменшити бюджет – тоді вони отримають ту суму коштів, яку перерахували благодійники. Так само якщо за менше ніж 50 % визначеного терміну ви зібрали всю суму, то ви можете збільшити бюджет, наскільки будете вважати за необхідне.

Крім коштів, які учні можуть зібрати на платформі «Go Fund Ed», ще 10 тисяч гривень на проекти надасть ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку». Ці гроші будуть розподілені організацією між фіналістами конкурсу.

«Стосовно того, як ми розподілимо 10 тисяч гривень… Якщо у нас буде один фіналіст, то зрозуміло, що ми ці кошти одразу перерахуємо на платформу «Go Fund Ed». Але якщо проектів буде декілька, то вже будемо вирішувати: або поділимо їх рівноцінно, або в залежності від якості поданих пропозицій», – пояснює Артур Кокаревич.

На презентацію конкурсу міні грантів завітали учні та педагоги з різних шкіл ХмельницькогоНа презентацію конкурсу міні грантів завітали учні та педагоги з різних шкіл Хмельницького

Приклади проектів школярів, які вже були реалізовані за допомогою платформи «Go Fund Ed»:

  1. У Кременчуку діти створили квест на знання історії свого міста. За допомогою платформи залучили до реалізації проекту 43 тисячі гривень, які витратили на придбання планшетів. У планшети автори проекту – учні 9-10 класів – внесли завдання і маршрут квесту, після чого передали техніку молодшим школярам, які і проходили цю інтелектуальну гру.

«Школярі проаналізували, що вони краще знають історію Києва, ніж свого рідного міста. Плюс у них краєзнавчий музей вже 6 років на реконструкції, і вони не мають можливості туди ходити. Тому вони на уроках розробили завдання і зробили їх дотичними до вивчення міста. У результаті у них вийшов ось такий квест», – розповідає Олена Шульга.

  1. Одеські школярі для того, щоб зробити уроки мистецтва більш сучасними, створили свій відеоблог. За кошти, які вони зібрали на свій проект, учні купили фотоапарати, ноутбук і планшет. Нове обладнання допомогло розширити можливості створеної дітьми арт-лабораторії.
  2. На реалізацію проекту «Sacrum для обдарованої молоді» директор школи в смт. Більшівці, що на Івано-Франківщині, зібрала 38 тисяч гривень. Проект передбачав проведення пленеру із однойменною назвою, на який педагог планувала запросити 12 талановитих художників з Прикарпаття.

«У селищі є багато дітей, які гарно малюють. І тому директор вирішила проводити фестиваль. Вони за ці кошти у своє селище привозять художників, які працюють з дітьми. Вони усі разом виїжджають на пленери, мандрують місцевістю, і митці передають свій досвід молодому поколінню. До пленерів можуть долучитися всі охочі», – каже пані Олена.

  1. Одним із найуспішніших проектів є «Компола» – компостування відходів шкільної їдальні. Минулого року двоє київських школярів-шестикласників вирішили встановити на території своєї школи компостер для переробки відходів шкільної їдальні. На платформі виставили бюджет у сумі 15 тисяч гривень – саме стільки було потрібно для придбання компостера. Проте ідея виявилася настільки успішною, що необхідні кошти зібрали вже за півтора дні. Після цього вони переписали проект, збільшили суму і… закупили на отримані гроші такі ж компостери ще для шести київських шкіл, розповідає Олена Шульга.

«На досягнутому учні не зупинилися: вони знайшли грант від одного з агентств, де умовою було часткове фінансування іншою організацією. Вони нашу платформу використали як ось це часткове фінансування і отримали 5 тисяч доларів на масштабування ініціативи. Тому зараз в кожній області України є принаймні одна школа, яка має такий компостер і займається компостуванням. Потаємною мрією дітей було те, щоб ця ініціатива вийшла на державний рівень, щоб були розроблені інструкції до компостування. А декілька тижнів тому з ними зв’язався самостійно міністр екології Остап Семерак, покликав їх до себе. І зараз міністерство буде розробляти ось ці інструкції. Тобто варто починати з маленьких кроків, і ваша ідея може класно вистрілити».

Довідково. Краудфандингова платформа для освітніх проектів «Go Fund Ed» існує уже два роки. За цей час з великої кількості поданих проектів потрапили на сайт 39, отримали фінансову підтримку і були втілені в життя 90 % із них. Платформа від самого початку була створена для того, щоб допомагати реалізовувати власні проекти вчителям, проте нещодавно організатори відкрили новий напрямок і почали приймати підліткові проекти.

Альона Воробйова

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: