Субота, 24 лютого 2018

Поділля, Розслідування

Класика земельного дерибану

Прекрасне наше місто – Плоскирів – Проскурів – Хмельницький. Красиве, ошатне з багатовіковою історією. Керували містом різні люди, різного рівня освіченності. Єднало їх одне – бажання приносити місту користь. У фойе міської ради є галерея портретів людей, котрі у різні історичні періоди очолювали міську владу, раду, виконкоми. За цими людьми ми подекуди жалкуємо. А ось за недавніми нашими «керовниками» цілий шлейф негативу. Сьогодні початок розповіді про часи недавні. Але паскудства зроблено чимало. Насамперед, - цинічний дерибан міської землі. Землі, котра належить ні меру, ні перу, ні, самі знаєте кому.

12.05.2016, 9:04

діамант

Почнемо з року 2014-го. Легітимний мер Сергій Мельник вирішив балатуватися до Верховної Ради України. Все зрозуміло – відпустки, зустрічі, мітинги – не до поточних справ. Знайшлися люди з оточення мера, котрі запевнили «СІМа», що все триматимуть під контролем – йди спокійно у ВР. Втім, за красивими словами – цинізм і бажання заробити побільше грошей.
У розпорядження нашої редакції потрапили деякі списки фірм, приватних осіб, юридичних організацій, котрі причетні до бездумної роздачі міської землі. В основу афери тимчасові очільники Хмельницького взяли правило укладання договір суперфіцію.
Довідково:

Суперфіцій відомий з часів Стародавнього Риму і є правовою конструкцією користування чужою земельною ділянкою для забудови. У законодавство України цей інститут (суперфіцію) був введений в Цивільний Кодекс України у 2003 році. З внесенням змін до Земельного Кодексу (законом від 27.04.2007р.). Це означає, що власник земельної ділянки має право надати її в користування іншій особі для будівництва промислових, побутових, соціально-культурних, житлових та інших споруд.

Чи наші юристи такі продвинуті, чи сам Сергій Мельник підказав, але у 2014 році суперфіцій став брендом для багатьох установ та організацій, котрі підпорядковані Хмельницькій міській раді.
У розпорядженні редакції є список 33 об’єктів до спорудження яких застосоване було правило суперфіцію.
Оскільки перелік розлогий, ми у першій частині розповімо про найбільш «брендові» об’єкти, котрі отримали серйозний резонанс. На першому місці, безумовно «цікава» передача землі, котра була закріплена та перебувала у користуванні ЖЕК №1.

У вересні 2014 року рішенням № 96 42 сесії Хмельницької міської ради двом громадянкам – Демчишиній І. П. та Буяновській К. З. передано 2187 кв.м. по вул.Соборна, 44/1. На будівництво, експлуатацію та обслуговування прибудови до багатоквартирного будинку. Шановні пані днями відкрили у цій прибудові ювелірний магазин. Право жінок відкрити об’єкт. Головне, є право на земельну ділянку.
Отож у рішенні сесії 17.09.2014 року записано: надати згоду Хмельницькій житлово-експлуатаційній конторі № 1 укласти договір суперфіцію із вже нами названими жінками.
Цікавинка не стільки в тому, що не зовсім зрозуміло за які такі заслуги жіночки отримали 0.2187 га. нашої землі. Найбільш цікава сума, котру жінки мають платити власнику – в нашому випадку ЖЕКу №1. За вказані 0.2187 га. землі 509 грн щомісячно.
Давно то було, два роки минуло і земельна ділянка вже забудована. Директора ЖЕК №1 перевели в інший ЖЕК, новий керівник – молодий чоловік відверто говорить – я б також хотів би отримати за 509 грн в місяць дві сотки землі у самісінькому центрі Хмельницького. «Центріше» – не буває.
Це перший факт незрозумілості – досвідчені чиновники оцінюють цю ситуацію за логікою надходжень у казну міста.
В разі, якщо ЖЕКу №1 (в нашому випадку) ця земля не потрібна – її краще виставити на земельний аукціон. Стартова ціна на сотку землі у трохи віддалених районах 3-3,5 тис.грн. У центрі – різні суми називають, але сотка землі по вулиці Соборній тягне на 25 тис. «зелених», як мінімум.
Тому-то, любі друзі, у випадку з ЖЕК №1, якому сесія надала згоду укласти договір суперфіцію з панянками міська рада, м’яко кажучи, продешевила.
Вибачте, але як казав режисер Станіславський – не вірю, не вірю і не вірю! Ось така цікава історія. Продовження буде…
О. Олександров

Коментарі

Всього коментарів: 1

  • Автор: vika

    Додано: Травень 24, 2016 в 22:33

    Доречі, землю, яку особа отримала по договору суперфіції можна передавати в спадок наступним поколінням. Так що цієї землі Хмельницький уже не побачить. Хіба що прийдуть “революційні матроси”.

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: