Понеділок, 22 січня 2018

Події, Поділля

Надбавка за догляд інвалідів-ВПО

Якщо внутрішньо переміщена особа (ВПО) є пенсіонером чи одиноким інвалідом і за станом здоров’я потребує допомоги і догляду сторонніх людей, чи може людина, яка взяла на себе обов’язки з догляду, отримати за це компенсацію від держави, і що для цього потрібно? Із цим актуальним питанням ми звернулися до позаштатного радника Міністерства соціальної політики України з питань ВПО по Хмельницькій області Олега МАЙДАНЮКА.

20.02.2017, 10:06

інвалід

Допомога за догляд надається за різними нормативними документами залежно від категорії інвалідності людини.
Отже, відповідно до статті 21 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (№1788 / 12) (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1788-12) передбачено, що до пенсії за віком, в тому числі мінімальної, встановлюється надбавка одиноким пенсіонерам, які за висновком медичного закладу потребують постійного стороннього догляду.
Відповідно до ст.33 цього ж закону, до пенсії з інвалідності дають надбавку на догляд інвалідам I групи, одиноким інвалідам II групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, а також одиноким інвалідам III групи, які досягли пенсійного віку.
Також відповідно до Постанови Уряду «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» №654 ( http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/654-2008-%D0%BF), надбавка за догляд належиться:
інвалідам I групи; одиноким інвалідам II групи, які потребують постійного стороннього догляду; одиноким інвалідам II і III групи, які досягли пенсійного віку; одиноким одержувачам пенсії за віком та за вислугу років, які потребують постійного догляду.
Постановою передбачено, що надбавка встановлюється особам, які отримують пенсії відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 9 липня 2003 року і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262- XII від 9 квітня 1992 року. Разом з тим, надбавки за догляд не передбачені для пенсіонерів, яким пенсії призначені за іншими, крім перерахованих вище, законами. Не дадуть надбавку тим, хто вже отримує допомогу за догляд відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» №1727-IV від 18 травня 2004 року.( http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1727-15 )
Щоб отримати надбавку за догляд необхідні такі документи:
для інвалідів I групи: заява про встановлення надбавки; довідка про інвалідність;
для одиноких інвалідів II групи та одиноких одержувачів пенсій за віком та за вислугу років, які потребують постійного стороннього догляду: заява про встановлення надбавки;
заява про те, що пенсіонер не має працездатних дітей, які зобов’язані за законом його утримувати; висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що особа потребує догляду;
довідка про склад сім’ї(за місцем реєстрації ВПО);
для одиноких інвалідів II і III групи, які досягли пенсійного віку: заява про встановлення надбавки; заява про те, що пенсіонер не має працездатних дітей, які зобов’язані за законом його утримувати; довідка про склад сім’ї (за місцем реєстрації ВПО).
​Документи подають в місцеві органи соціального захисту. Зауважимо, що одинокою вважається особа, яка не має дітей працездатного віку, або має дітей, але вони є інвалідами чи самі досягли пенсійного віку.

Спеціально для “АКТУАЛЬНО”, позаштатний радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО по Хмельницькій області Олег МАЙДАНЮК

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: