Вівторок, 24 квітня 2018

Конфлікти, Поділля

Подоляни проти скандального священика-гуляки

У Хмельницькому не прийняли скандально відомого владику Мстислава. Архиєпископа звільнили майже на півроку від служіння у церкві через п'яні витівки в розважальному закладі Тернополя, а згодом його вирішили призначити керуючим Хмельницькою єпархією УАПЦ.

11.05.2017, 14:58

Архієпископ_Тернопільський_і_Подільський_Мстислав_(Гук)

Ця історія розпочалася ще в минулому році, коли до одного з центральних телеканалів потрапило відео з нічного клубу в Тернополі. Тоді вся країна побачила в  ТСН.Тиждень як розважається і танцює з дівчатами один із найвпливовіших ієрархів Української автокефальної православної церкви архієпископ Мстислав.
Він там був не один, а в компанії священиків. Владика прийшов у компанії з настоятелем церкви Різдва Христового у Тернополі отцем Ігорем Семирозумом, скарбником цієї церкви протоєреєм Володимиром Герасимчуком та іподияконом Віталієм Окунським.
Чи то алкоголь, чи то щось інше, але Владика не соромився і на людях дав волю рукам і тілу. Гарячі дівчата просто зводили церковника з розуму. Далі найцікавіше – поки Владика запалює з дівчатами, його підлеглі починають бійку.

Спочатку скарбник церкви завдає удару відвідувачу, опісля долучається іподиякон Віталій Окунський і дає ляпаса. Клірика ледь стримують. Потім уже й сам Владика прикладається кулаком.
Далі починається боротьба і боксерські удари іподиякона на заздрість усім промоутерам. Мстислав намагається заспокоїти своїх підлеглих. Проводить роз’яснювальну роботу.
Тоді у коментарі журналістам архієпископ Мстислав заперечив і бійку, і нічні розваги.
“Ні, мене не було… Не знаю, можливо, ми були біля того місця, але щоб бійка… Це я собі не дозволяю в своєму житті”, – запевнив архієпископ Мстислав. Проте факт підтвердила поліція.
«Виклик поліції охорони мав місце і на даний час триває службова перевірка у цій справі. Результати будуть через день-два», – відповіла фахівець управління поліції охорони у Тернополі Ілона Гайдудіна.

Тоді журналісти звернулася до предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія, аби той прокоментував нічне життя одного з ієрархів своєї церкви, але Макарій відмовився у присутності камери навіть переглядати скандальне відео.
Проте цей скандал обговорили на соборі УАПЦ 18 жовтня. Там і вирішили долю архієпископа Мстислава.
«Архиєрейський Собор вирішив відправити Архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава на покаяння в один із монастирів УАПЦ на місяць», — розповів після завершення Собору секретар Патріархії УАПЦ отець Віталій Даньчак.
Монастир – це найм’якше покарання, яке міг винести собор. Адже архієпископ є монахом і порушив багато канонів. За правилами, його мали відлучити від церкви і позбавити сану. Та ієрархи пожаліли Мстислава і на спокуту відправили в один з чоловічих монастирів УАПЦ. А тим часом, керівником Тернопільської єпархії тимчасово призначили владику Андрія – митрополита Галицького та Івано-Франківського.
Але пошуки Мстислава, що мав би каятися як надалі від «цивілізації», привели журналістів до будинку Мстислава в Тернополі. За кілька годин очікуванння, в квартирі Владики, вони розгледіли Мстислава в компанії жінки.
Спочатку в одній з кімнат дивилися телевізор, жінка вийшла на кухню і почала готувати вечерю. Ще за півгодини вони сіли вечеряти. Далі жінка починає одягатися – її чекає таксі…
Архієпископ Тернопільський і Подільський, який мав жити у чернечих стінах, на чернечих харчах і за чернечими устоями, знову згрішив. Обманув предстоятеля, не виконав волю собору і замість монастиря влаштував собі домашню відпустку?
Журналісти встановили особу жінки – вона заміжня та має двох дітей.
Кілька наступних днів Архієпископа неодноразово бачили в нетверезому стані вже за межами міста – мовляв, заливає горе.
“Його бачили неодноразово не в дуже тверезому стані. І не одного. Він далі продовжує те, що робив раніше. Він праздно проводить свій час у компанії жінок, своїх кліриків, алкопопів. І таким чином не зважає ні на думку вірян, ні на їхні почуття”, – говорить Наталія Шевчук, голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, колишнього предстоятеля УАПЦ, який помер півтора року тому.
Тоді журналісти знову завітали до митрополіта Макарія. «Вірте Богу, що може я собі ворогів наживу, але буду класти край. І тим подіям, і тим архієреям. Можу сказати свою думку. Він буде позбавлений, звільнений, і якщо архієреї дадуть добро, – буде виведений за штат. Але Господь, ми знаємо, що дав людині право на покаяння. І архієрею, і мирянину. І можновладцю. Всім. Ми перше попробували це. Не сталося, то не сталося. Якщо людина – його вибір, нічий, його вибір”, – сказав тоді про Мстислава предстоятель УАПЦ митрополит Макарій.
Тож 6 грудня 2016 р Архиєпископа Мстислава (Гука) вивели з числа єпископів УАПЦ – саме так постановив Архиєрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви у Києві.
«Рішення Собору щодо архиєпископа Мстислава означає, що він уже не може керувати Тернопільською і Хмельницькою єпархіями. Він за станом здоров’я буде лікуватися», — пояснив журналістам секретар Патріархії УАПЦ о. Віталій Даньчак. Але постанова Собору не означає, що владику Мстислава позбавили сану. Та й рішення щодо постійного місця перебування Мстислава Собор не приймав.
Напередодні, 1 грудня 2016 р. відбувся спільний собор Тернопільської і Хмельницької єпархій, де прийняли рішення просити Архиєрейський Собор УАПЦ призначити керуючих цими єпархіями. Для Тернопільської духовенство запропонувало призначити владику Віктора (Бедя), а кандидатуру для Хмельницької залишило на розсуд Архиєрейського Собору.
Але після п’яти місяців скандальний Владика знов заступив на службу у церкві.
“Рішенням архієрейського собору, предстоятелем Української автокефальної церкви Блаженнішим митрополитом Макарієм було прийнято рішення поновити владику Мстислава на посаді керуючого Хмельницькою єпархією з титулом архієпископ Хмельницький та Камянець-Подільський”, – говорить керівник Фонду пам’яті Блаженнішого митрополита Мефодія Наталія Шевчук.
Колишнього гультяя-очільника Тернопільської і Хмельницької єпархій УАПЦ Мстислава вернули тільки на Хмельниччину. Але не в Тернопільську єпархію. Хоча одразу ж звільнили єпископа Віктора Бедя, який після вигнаного Мстислава, став на його місце. Адже таке скандальне рішення з виправданням порушника церковних канонів і відновленням на посадах, буквально збурило священиків Тернопільської єпархії,
“Духовенство не сприймає взагалі кандидатуру владики Мстислава, як людини, яка може повернутися загалом до УАПЦ. Це ганьба, ця людина знехтувала своїми архієрейськими обов’язками. Вона втратила взагалі відчуття реальності, як на мене. І задавалось питання, яке саме покаяння пройшов владика Мстислав, за які такі заслуги його повернули в лоно нашої святої церкви не зміг відповісти на це питання”, – каже Наталія Шевчук щодо приїзду Владики Макарія до Тернополя.
Власне, очільник УАПЦ сказав, що дав Мстиславу черговий останній шанс. Він буде правити Хмельницькою єпархією вже без претензій на Тернопільську.
“Запропонував архієрейський собор, у нас соборноправна церква, і дали йому випробовування – там є приміщення єпархіальне, вже все тече, і якщо будуть згодні священики, він має зробити те приміщення” – пояснив Владико,  мовляв, більше нікого не знайшли, “бо зараз ніхто не хоче трудитися”.
Але не прийняли наказ і в Хмельницькому.
«Був задум, що він має там відремонтувати історичні приміщення, які належать церкві. Але якщо духовенство його не прийняло, то владика Мстислав буде служити там, куди його призначить Собор. Треба буде призначити його до котрогось із монастирів», – констатував владика Макарій (Малетич). –
«Наказ буде скасований, раз священики не дали згоду – у них у Хмельницькому були збори і вони прийняли таке рішення», – розповів Предстоятель УАПЦ.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: