Понеділок, 19 березня 2018

Події, Поділля

Працівники «Укрпошти» вшанували пам’ять Устима Кармелюка у Кам’янці-Подільському

До 203-річниці від дня народження Устима Кармелюка 15 вересня у Кам'янці-Подільському відбулося погашення (штампування) спеціальним поштовим штемпелем маркованого художнього конверта. Подію відвідали високопосадовці міста та області, філателісти та місцеві жителі. І багато з них не упустили шанс скористатися можливістю відправити своїм рідним і знайомим лист у конверті зі спеціальним штемпелем, що діяв всього один день.

17.09.2017, 10:32

Директор Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта» Олег Хавронюк із погашеними конвертами

Кармелюк довгі роки боровся проти національного і соціального гніту українських кріпаків панами. У народі і до сьогодні його називають «українським Робін Гудом» та «останнім гайдамакою».

Директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба

Директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба

«Образ Кармелюка настільки складний та багатогранний і в історичній науці, і в літературі, і в мистецтві, що однозначно про нього говорити дуже важко. Вивчення Кармелюка як простої звичайної людини відкрило багато таких фактів, які показали, що розглядати його як якийсь один образ неможливо. Більше 30 його біографій було написано тільки за радянських часів, і жодна з них не базувалася на архівних та історичних джерелах», – розповідає директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба.

Директор Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта» Олег Хавронюк

Директор Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта» Олег Хавронюк

Хмельницька дирекція ПАТ «Укрпошта» традиційно відзначає найважливіші пам’ятні дати та події в історії нашої країни проведенням погашення поштових марок та конвертів штемпелем, який спеціально виготовлений до урочистої дати та існуватиме лише один день. Цього разу відбулося спецпогашення маркованого художнього конверта, присвяченого саме річниці від дня народження Устима Кармелюка. Місцем для проведення урочистостей було обрано Кам’янець-Подільський – місто, що відіграло не останню роль у житті героя. А з метою популяризації  історичних надбань українського народу випущено також власну марку із зображенням Кам’янець-Подільської фортеці. Марку, як і художній конверт, всі охочі могли придбати на філателістичній виставці-продажі.

«Укрпошта» вже не вперше випускає конверти та поштові марки в честь Устима Кармелюка. Перша марка була випущена у 1962 році, друга – цього разу із зображенням башти Кармелюка у Кам’янці-Подільському – у 2004 році.

А перший конверт із зображенням башти Кармелюка побачив світ у 1969 році. Після нього вже у 1987 році був випущений поштовий конверт та штемпель до 200-річчя з дня народження українського героя, а в 1989-му – знову поштовий конверт із Кармелюковою баштою.

Урочистості в честь спецпогашення

Урочистості в честь спецпогашення

У спецпогешенні брали участь не тільки керівник та працівники Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта», а й високопосадовці нашої області та міста Кам’янець-Подільський. Відвідали подію багато жителів міста та філателістів. Для останніх спецпогашення мало особливе значення, адже саме в цей день їх колекція марок та поштових конвертів мала можливість поповнитися новими унікальними експонатами.

Художній конверт був створений спеціально до 230-річчя з дня народження Кармелюка

Художній конверт був створений спеціально до 230-річчя з дня народження Кармелюка

Альона Воробйова

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: