Вівторок, 24 квітня 2018

Конфлікти, Події, Поділля

Приречений “служити народу”: чи закінчився конфлікт Лабазюка з правоохоронцями?

Минулого тижня топ-новина області облетіла всі ЗМІ: народний депутат від Хмельниччини, Сергій Лабазюк наніс серйозні тілесні ушкодження співробітнику СБУ...

19.12.2016, 10:06

%d0%bb%d0%b0%d0%b1%d0%b0%d0%b7%d1%8e%d0%ba

Погодьтесь, певно причина тому є, не просто так нардеп стане розмахувати кулаками. Чому?

Цікаве запитання – на один з офісів фірми нардепа завітали правоохоронці, але не копи, а працівники СБУ. Причиною інтересу «чекістів» стали «незрозумілості» фінансово-господарської діяльності поважної фірми. Цитуємо з довідки дослідження фінансово-господарської діяльності ПП «Аграрна компанія 2004»:

«…встановлено, що службові особи даного підприємства у вказаний період часу, шляхом незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість за рахунок проведення безтоварних операцій щодо придбання будівельних матеріалів із ТОВ «Трастор», ПП «Будтрансальянс» та ТОВ «ТСЦ Беріл», можливо ухилились від сплати податку на додану вартість у сумі 641 951 гривня, що може свідчити про вчинення службовими особами ПП «Аграрна компанія 2004» умисного ухилення від сплати податків в значних розмірах. Також встановлено, що начебто придбані будівельні матеріали у вищевказаних контрагентів, використовувались ПП «Аграрна компанія 2004» для проведення ремонтно-будівельних робіт доріг на замовлення Служби автомобільних доріг в Хмельницькій області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Трастор», відсутні за місцезнаходженням, будь-яка господарська діяльність за місцем реєстрації не здійснювалась, а службові особи даного підприємства зареєстровані за юридичною адресою Центру обліку бездомних громадян у м. Києві. Також, СУФР ГУ ДФС у Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування кримінальних проваджень по факту вчинення фіктивного підприємництва щодо ТОВ «ТСЦ Беріл» та ПП «Будтрансальянс».

Корочше кажучи – вирішили люди з‘економити на ПДВ. А тут раз-раз і виплило. Це початок – драма далі. Втім, варто повернутися до витоків…

Наприкинці минулого року та на початку нинішнього ДФІ (бувше КРУ) проводило перевірки використання коштів на ремонт доріг. В результаті були встановленні факти завищенної вартості виконаних робіт  – асфальту клали менше, ніж того вимагають норми будівництва доріг. Згодом фірма Лабазюка отримала чимало нових замовлень.

І ось нещодавно “чекісти” отримали наказ “фас” стосовно підприємств, котрі опікуються будівництвом і ремонтом доріг в Хмельницькій області. Якщо бути об`єктивними, “дорожні” підприємства, певним чином пов`язані з нардепом Лабазюком протягом останніх років створили потужні шляхобудівні підприємства, що дало змогу диктувати умови при виборі ділянок для ремонту доріг. Специфіка будівництва доріг полягає в тому, що треба мати достатньо потужній стартовий капітал, щоб розпочати дорожні роботи, оскільки виплати державних коштів здійснюються тільки по факту виконання робіт. Такою ситуацією чудово скористався слуга народу і почав збирати замовлення на тих об`єктах, де розташовані його виробничі підприємства інших напрямків. Детальніше про це можна прочитати в матеріалі “Приватний бізнес за державний кошт”, що виходив в травні.

Дорога відремонтована

Відремонтована дорога в с. Івахнівці

І от вже 12 грудня на офіційній сторінці Служби безпеки України з‘явилося офіційне повідомлення щодо подій на Хмельниччині:

«Співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою викрили багатомільйонне розкрадання бюджетних коштів посадовцями Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області, організоване через комерційні структури підконтрольні одному з народних депутатів.

Правоохоронці встановили, що протягом 2015-2016 років “автомобільні” чиновники уклали низку договорів з двома комерційними структурами на поточний ремонт доріг. Співробітники спецслужби з’ясували, що фірми належать одному з народних депутатів. Він також, фактично контролював дії посадовців Служби автомобільних доріг, які узгоджували з депутатом об’єкти ремонту та вартість робіт.

У 2015 році одна з комерційних структур отримала замовлення на ремонт доріг державного значення на 17,2 мільйона гривень, у поточному – інша фірма вже “освоїла” 75,5 мільйона, до кінця року планувалося перерахувати ще майже 34,4 мільйона гривень. Оперативники СБ України встановили, що під час ремонту доріг підрядники порушили технології через використання меншої кількості матеріалів, ніж необхідно. Посадовці Служби автомобільних доріг прийняли акти виконаних робіт із завідомо неправдивими даними щодо вартості послуг. Під час передвиборчої компанії депутат для підняття рейтингу, порушуючи бюджетне законодавство, відремонтував за державні гроші автомобільну дорогу місцевого значення на суму 3,5 мільйона гривень.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, оперативно-слідча група СБУ прибула для проведення обшуків в офісах комерційних структур на Хмельниччині. Власники фірми викликали сорок охоронців для вчинення опору оперативникам СБУ.

Наразі тривають обшуки в Службі автомобільних доріг, комерційних структурах та за місцями проживання фігурантів справи».

Топ-новина розлетілась по Україні, втім пан нардеп спочатку заперечив сам факт обшуків і конфлікту з «чекістами». А в коментарях хмельницьким журналістам з НГП спростував інформацію про «штурм» своєї компанії СБУшниками, назвавши її фейком:

“Я зараз перебуваю в офісі “Вітагро” і ніякого тут штруму немає. Можливо, комусь хочеться, щоби такі події відбувалися”.

Того ж дня всі «почули» крик душі речника СБУ Олени Гітлянської у ФБ:

«Сьогодні стався ганебний для демократичної країни випадок. Народний обранець дозволив собі нанести тяжкі ушкодження співробітнику СБ України, при виконанні ним службових обов’язків. Унаслідок чого співробітник Служби госпіталізований з черепно-мозковою травмою.

Національна поліція проведе розслідування не лише за фактом бійки, а також щодо залучення депутатом для спротиву процесуальним діям правоохоронців декількох десятків так званих «тітушок».

%d1%81%d0%b1%d1%83

У свою чергу, СБУ триматиме на контролі розслідування цього інциденту. Ми будемо жорстко реагувати на силовий тиск. Ніхто не може, навіть прикриваючись депутатським мандатом, безкарно здійснювати напади на наших співробітників». Тож вона додала, що юридично Лабазюк не має відношення до фірми, де проводилися обшуки.

Отож, стає все дуже цікавіше. Невже доторкуватись до недоторканих слуг народу вже можна?

Вже ввечері того ж дня нардеп виступив з заявою щодо подій цього дня. Він повідомив, що фірми, до яких він не має відношення – це Старокостянтинівський щебеневий кар‘єр та публічне акціонерне товариство “Хмельницьке шляхово-будівельне управління № 56”.

Останнє –  потужне підприємство зі статутним капіталом в майже 4,5 мільйонів гривень створено більше 20 років тому, а належить зараз жительці міста Чернівців.

Кілька років підприємство перебивалось «з хліба на воду», маючи замовлень в середньому на 6 мільйонів у рік, з котрих близько половини приходилися на держзакупівлі.

І от в 2015 році темна полоса минула завдяки хмельницьким чиновникам в особі Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області та Управління ЖКГ Хмельницької міської ради. Того року вони розмістили на підприємстві замовлень на більше 40 мільйонів гривень. А вже цього року тільки за 6 місяців вони забезпечили замовлень на майже 230 мільйонів грн. Якщо таку тенденцію зростання замовлень буде збережено на наступний рік, то підприємство теоретично мало би освоїти більше 2 млрд. грн. бюджетних коштів. Можливо такий шалений успіх і привернув увагу правоохоронців.

Також народний депутат заявив, що не вчиняв протиправних дій і не завдав тілесних ушкоджень нікому, а усі дії правоохоронців назвав “протизаконним вторгненням у громадську приймальню”.

“Я розцінюю це не інакше, як політичний тиск на мене, як народного депутата, представника політичної групи «Воля народу». Наша група відмовилася перетворитися на «Наш край», голосувати за зняття мораторію на продаж та вивезення лісу кругляку та антисоціальні бюджетні та податкові закони”, – заявив Лабазюк. Він також зазначив, що обшуки відбулися і в його приватному будинку.

На сьогоднішній день дійсно в країні йде консервація діючої політичної системи. Після прийняття Закону про фінансування політичних партій з держбюджету, новим політичним проектам важко буде потрапити до «ринку політичних послуг», а діючі партії другого ешелону будуть перетворюватися на “філії” вже існуючих парламентських партій. Таку ситуацію вже спостерігаємо з Аграрною партією України.

Можливо, така доля спіткає і регіональну партію імені Сергія Лабазюка “Поруч”, адже партійної розбудови не відбувається. Внесків прихильники не роблять, на статутну діяльність гроші не витрачаються. Адже це наштовхує на думку, що партія створена лише для однієї мети – як інструменти приведення до влади певної групи людей. Впевнені, що коли розпочнеться передвиборча компанія, одразу з‘являться «співчуваючі» і «прихильники» з грошима. Але новим законом, на вибори можна йти з обмеженим фінансуванням, якого вистачить тільки на легальну агітацію. А це, перш за все, робота по просуванню своєї ідеології через «живе» спілкування з громадянами. Реклама під прикриттям громадського об‘єднання, оформлення партійного менеджменту волонтерами замість найманих працівників та отримання коштів від сумнівних чи заборонених законом суб‘єктів може привести до кримінальної відповідальності (до трьох років позбавлення волі). Судячи з того, що посадовими особами, що на фірмах нардепа (де іде вилучення документації), що в партійній організації – наразі є його близькі родичі, Сергію Лабазюку треба міцно триматися за статус «слуги народу». Адже якщо він його втратить, не тільки не зможе захистити посадових осіб, але й може почати втрачати свою бізнес імперію. Принаймні, схоже на перший дзвоник.

P.S.  Інформація в матеріалі здобута, в тому числі, за допомогою аналітичної платформи YouControl.

 

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: