Неділя, 22 квітня 2018

Події, Поділля

Прогуляні засідання та подані законопроекти: результати роботи нардепів від Хмельниччини у ВР

Сотні поданих законопроектів та ще більше прогуляних засідань: Комітет виборців України оприлюднив результати моніторингу ефективності роботи народних депутатів Верховної Ради за три роки. Хоч нардепи від Хмельниччини не потрапили у список злісних прогульників засідань, ефективністю роботи відзначився далеко не кожен із них.

10.11.2017, 7:20

Генеральний директор ВГО «Комітет виборців України» Олександр Кошель

Серед 422 депутатів Верховної Ради Комітет виборців України проаналізував також діяльність семи народних депутатів від Хмельниччини. За три роки роботи парламенту найбільше засідань ВР прогуляв нардеп Віктор Бондар – він був присутній лише на 38 % від їх загальної кількості. Найбільше засідань відвідали Андрій Шинькович (99 %), Володимир Мельниченко (98 %), Сергій Мельник (97 %) і Роман Мацола (93 %).

Результативність роботи нардепів від Хмельниччини за три роки
Результативність роботи нардепів від Хмельниччини за три роки

«За результатами участі у сесійних засіданнях і голосування можемо сказати, що чотири депутати від Хмельниччини показують досить високі показники у своїй роботі. У кожного з них відсоток відвіданих засідань становить понад 90, а відсоток голосувань – понад 80. У перших трьох депутатів – Бондара, Гереги і Лабазюка – хоч відсоток відвіданих засідань є достатньо високим, але ці нардепи голосували лише у кожному четвертому випадку, а то і менше», – розповів генеральний директор Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Олександр Кошель.

За кількістю поданих на розгляд Верховної Ради законопроектів найбільше відзначилися народні депутати Шинькович (169), Мацола (151) і Лабазюк (102). Проте у кожному з випадків було прийнято не більше десятої частини від пропонованих проектів законів. Олександр Кошель зазначає, що якість законопроектів не може бути високою, якщо вони реєструються у таких великих кількостях. Адже кожен із них у процесі розробки потрібно обговорювати з експертами під час зустрічей, круглих столів, фокус-груп.

«Беремо звичайну математику: парламент працював 36 місяців, політик реєструє 150 законопроектів. Тобто фактично кожного тижня реєструється новий законопроект. Як експерт, який багато років займається такою проблематикою, я хочу сказати, що або в цих депутатів працюють фантастичні, надзвичайно потужні аналітичні центри чи експертні групи, або ці депутати реєструють велику кількість законодавчого спаму чи неякісних законопроектів», – прокоментував ситуацію Олександр Кошель.

Для порівняння, у десятку найбільш затятих нардепів-прогульників за минулі роки потрапили Дмитро Ярош (позафракційний; відвідав 4 % від усіх засідань, що відбулися за три роки), Андрій Білецький (позафракційний; 7 %), Сергій Клюєв (позафракційний; 11%), Михайло Добкін (Опозиційний блок, 15 %), Олександр Онищенко (позафракційний; 16 %), Дмитро Добкін (Опозиційний блок, 19 %), В’ячеслав Богуслаєв («Воля народу», 24 %), Віталій Чепинога (Блок Петра Порошенка, 24 %), Юлія Льовочкіна (Опозиційний блок, 25 %) і Костянтин Жеваго (позафракційний; 27 %).

Альона Воробйова

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: