Неділя, 22 квітня 2018

Події, Поділля

Реалізувати освітні реформи тергромадам стане легше

Першу в Україні спеціалізовану онлайн-платформу «Кращі практики управління освітою у громадах» презентували вчора, 25 квітня, у Дунаївцях Хмельницької області. На цьому ресурсі можна знайти поради та успішні приклади рішень щодо управління освітою у територіальних громадах із усіх областей України.

26.04.2017, 16:37

У Дунаївцях презентували онлайн платформу, яка допоможе ОТГ впровадити реформу у галузі освіти

Спеціально на презентацію прибув Надзвичайний і Повноважний посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом, адже створення онлайн-платформи відбулося у рамках Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».

Метою створення такої платформи є допомога тергромадам у впровадженні змін у галузі освіти, які вже поступово вводяться у нашій країні в межах процесу децентралізації влади. Нагадаємо, що децентралізація освіти передбачає передачу об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) не тільки бюджетних преференцій та управлінських повноважень, а й відповідальності за створення ефективного управління системою освіти у своїх громадах.

Зустріч Надзвичайного і Повноважного посла Швеції в Україні Мартіна Хаґстрьома та представників місцевої влади у стінах Хмельницької ОДА

Зустріч Надзвичайного і Повноважного посла Швеції в Україні Мартіна Хаґстрьома та представників місцевої влади у стінах Хмельницької ОДА

Щоб процес децентралізації у нашій країні проходив «не так болісно», Україна спирається на підтримку деяких закордонних держав і переймає та впроваджує їх досвід у певних галузях. Однією з таких галузей є насамперед освіта. Наприклад, вже тривалий час діє Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», одним із напрямів діяльності якого є підтримка ефективного управління в ОТГ.

«Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» надає практичну умову просування реформ на основі досвіду Швеції та країн-членів ЄС. Він спрямований на здійснення професійного потенціалу, здатного реалізовувати реформи в об’єднаних територіальних громадах, сприяє створенню регіональної команди експертів, які будуть навчати представників громад у сфері ефективного управління освіти», – розповів голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук.

Для напрацювання досвіду ще у листопаді 2015 року було обрано 5 пілотних громад Хмельницької області. А вже з початку 2016 року для того, щоб поширювати напрацьований експертами проекту досвід, було проведено ряд регіональних семінарів. В об’єднаних тергромадах 14-ти областей України такі семінари відвідали понад 480 керівників освіти.

І ось тепер у Дунаєвецькій об’єднаній тергромаді створили та презентували перший Навчально-методичний центр зі збору, систематизації і тиражування успішних практик та онлайн-платформу «Кращі практики управління освітою у громадах». Тепер представники ОТГ з усієї України зможуть в онлайн-режимі ознайомитися з різними успішними прикладами рішень щодо управління освітою, перейняти напрацьований експертами досвід та впроваджувати його на практиці. Така платформа покликана полегшити впровадження децентралізації освіти в Україні.

Заступник Міністра освіти та науки України Павло Хобзей і директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля

Заступник Міністра освіти та науки України Павло Хобзей і директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля

«Ми маємо ряд напрацювань у сфері децентралізації в освіті. Маємо позитивний досвід, але разом з тим є і певні негативні прояви, про які ми також відверто говоримо, застерігаємо новоутворені громади нашої області, щоб вони не повторювали таких помилок. Створення цієї онлайн-платформи є надзвичайним кроком вперед, і, слідкуючи за цією платформою, ми фактично бачимо, наскільки існує зацікавленість в Україні у проведенні реформ не тільки в освіті, але й у системі децентралізації»,– сказав директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля.

Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом

Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом

Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом, котрий завітав на презентацію, сказав, що Швеція сьогодні підтримує Україну у різних напрямах та галузях. Та основним фокусом у такій співпраці є децентралізація. «На сьогоднішній день, коли вже багато спільних проектів було виконано, і враховуючи ті контакти, які вже склалися між нашою владою та місцевою владою у Хмельницькому, – все це закладає дуже гарні підвалини для подальшого втілення реформ і проектів», – наголосив пан Мартін.

Альона Воробйова

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: