Вівторок, 24 квітня 2018

Події, Поділля

Селяни з Кам’янець-Подільського району продовжують боротися за свої землі

Поки відбувається слідство, Держгеокадастр продовжує роздавати ділянки. Селяни з Кам’янеччини знову звернулися до антирейдерського штабу із проханням захистити землі у їх селах.

27.10.2017, 8:45

Селяни з Кам'янець-Подільського району продовжують боротися за свої землі

Чому на спірні землі поблизу трьох сіл досі не накладений арешт, а Держгеокадастр попри те, що відбувається слідство, досі роздає землі? Щоб отримати відповіді на ці запитання, більше двох десятків жителів сіл Колодіївка, Гораївка та смт. Стара Ушиця приїхали на засідання штабу зі сприяння реагуванню на випадки захоплення земель аграріїв чи збіжжя, яке відбулося у Хмельницькому вчора, 26 жовтня.

Півтори тисячі гектарів землі у трьох селах на Кам’янеччині рішенням обласного Держгеокадастру влітку цього року роздали немісцевим мешканцям, тоді як заяви жителів цих сіл на виділення їм земельних ділянок, які були написані ще раніше, не задовольнили. Люди стверджують, що землі роздали поспіхом і в незаконний спосіб, так як за декілька днів було видано накази на видачу землі по 2 га одразу сотням людей: на ділянки у Старій Ушиці – 320 дозволів, у Колодіївці – 455.

Селяни вже не вперше піднімають земельне питання на засіданні антирейдерського штабу

Селяни вже не вперше піднімають земельне питання на засіданні антирейдерського штабу

На засідання штабу приїхали більше двох десятків селян

На засідання штабу приїхали більше двох десятків селян

Селяни вже не вперше виносять своє земельне питання на розгляд антирейдерського штабу. Після попередніх засідань справу було передано у поліцію та прокуратуру. Зараз у цій справі триває досудове слідство. За словами представників поліції, на сьогоднішній день завершується вилучення оригіналів усіх необхідних документів. Також справу забрали в кам’янець-подільської поліції і тепер її розслідуватимуть слідчі ГУНП у Хмельницькій області.

За словами представника слідчого управління ГУНП у Хмельницькій області, зараз відбувається вилучення і дослідження документів

За словами представника слідчого управління ГУНП у Хмельницькій області, зараз відбувається вилучення і дослідження документів

«Коли ми будемо мати на руках усі отримані оригінали документів, проведемо  їх дослідження, відповідні експертизи, тоді вже за результатами слідчих дій і висновків експертиз будемо робити свої заключення щодо наявності складу злочину в діях посадових осіб, які мають відношення до цієї ситуації. Сьогодні ми зустрілися з прокуратурою області і прийняли рішення, що кримінальне провадження буде передано безпосередньо до слідчого управління. Ми створили слідчу групу із досвідчених слідчих обласного апарату, і туди в тому числі також ввійдуть представники з району», – запевнив присутній на засіданні штабу представник слідчого управління ГУНП у Хмельницькій області.

На період слідства на спірні землі у згаданих селах мав бути накладений арешт. Проте цього і досі не зроблено, стверджують селяни. Натомість Держгеокадастр і далі продовжує роздавати землі. Нещодавно в Головному управлінні Держгеокадастру області видали ще близько 150 наказів про затвердження документації землеустрою у Старій Ушиці та Колодіївці. Цього разу – уже місцевим жителям.

«Головним управлінням вже було прийнято до 150 наказів про затвердження документації землеустрою. Це стосується місцевих жителів смт. Стара Ушиця та села Колодіївка. Стовідсотково більше ста проектів землеустрою готуються вже на відмову, оскільки сама документація не відповідає чинному законодавству. Решта документації на розгляді. У разі невідповідності також будуть готуватися відмови у затвердженні даної документації», – розповів начальник Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Олег Примак.

Такий перебіг подій селян не влаштовує. Кажуть, були впевнені, що поки проводиться слідство, землі у селі ніхто чіпати не буде.

«У людей з’явилася недовіра і вони сьогодні приїхали із запитанням, чому не був накладений арешт на період слідства. Незрозумілі дії зі сторони чи суду, чи поліції. Два тижні вже пройшло, суд говорить, що в них немає ніяких документів, поліція говорить, що є два подання, а суд не хоче їх розглядати. Тому виникає підозра, що, можливо, це навмисне затягування часу. А тим часом упродовж цих двох тижнів ми бачимо, що Держгеокадастр, незважаючи на рекомендації штабу, рекомендації керівництва області затвердив цих 150 ділянок, і вони з’явилися на Кадастровій карті України, де позначено, що на них зареєстроване право власності», – каже голова сусідньої Грушківської сільської ради Анатолій Тимчук, який приїхав підтримати людей.

Натомість представники прокуратури області стверджують – зараз у Кам’янець-Подільському міськрайонному суді знаходиться два клопотання органів досудового розслідування про накладення арешту на земельні ділянки. Одне з них датується 19-м жовтня, друге – 23 жовтня. Рішення про накладення арешту може прийняти тільки суд, а впливати на нього правоохоронні органи не в силі. Чому суд зволікає із прийняттям рішення – прокуратура пояснити не може.

Правоохоронці запевнили, що зі свого боку роблять усе необхідне, проте робити якісь висновки ще рано – потрібно дочекатися закінчення досудового слідства. А керівник штабу, перший заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко наголосив, що контролюватиме перебіг справи.

Керівник штабу, перший заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко

Керівник штабу, перший заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко

Альона Воробйова

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: