Неділя, 22 квітня 2018

Події, Поділля

Що вимагали хмельницькі активісти на мітингу під облрадою

Вранці 17 жовтня перед Хмельницькою обласною радою зібралися активісти, представники різних політсил та місцеві жителі. Вони вимагали від керівництва області звернутися до Верховної Ради України з вимогою ухвалити ряд законопроектів. Після короткого мітингу присутні підписали та передали в облраду колективне звернення.

17.10.2017, 13:54

Акція за реформи у Хмельницькому

Акції на підтримку «Великої політичної реформи» зараз відбуваються у різних містах по всій країні, зокрема і перед Верховною радою України. Як повідомив вчора один із ініціаторів та організаторів протесту народний депутат України Мустафа Найєм, спрогнозувати наперед, скільки триватиме акція, неможливо. Вона може продовжуватися у різних форматах до того часу, поки до протестувальників не прислухаються і не виконають їх вимоги.

Як повідомляють всеукраїнські ЗМІ, акція у Києві та обласних центрах була ініційована лідером «Руху нових сил», екс-главою Одеської ОДА Міхеїлом Саакашвілі і його однодумцями. Підтримали захід різні політичні сили, активісти та громадські організації.

У Хмельницькому вимагали в облради звернутися до ВРУ, щоб та ухвалила три законопроектиУ Хмельницькому вимагали в облради звернутися до ВРУ, щоб та ухвалила три законопроекти

Чого вимагають протестувальники?

  1. Змінити виборчі правила

Зараз в Україні діє змішана пропорційно-мажоритарна виборча система, ухвалена в 2011р. Відповідно до цієї системи половина депутатів обираються на мажоритарних округах, інша половина – за закритими пропорційними списками. Проте, на думку організаторів акції, такі виборчі правила залишають великий простір для зловживань – кандидати підкупляють виборців, використовують адмінресурси та купують місця у списках. Тому учасники акції вимагають прийняти законопроект № 1068-2 «Про вибори народних депутатів України» і перейти до пропорційної системи із відкритими регіональними списками.

  1. Скасування депутатської недоторканності

Ще один законопроект, на який протестуючі просять звернути увагу парламент, це № 6773 «Про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності)». Прийняття закону дозволить притягати народних депутатів до кримінальної відповідальності на загальних підставах.

  1. Створення антикорупційного суду

Законопроект № 6011 «Про антикорупційні суди» передбачає створення незалежного суду для розгляду справ топ-корупції, у якому антикорупційних суддів обиратимуть за участі громадськості і міжнародних партнерів України.

 

Як акція пройшла у Хмельницькому

У Хмельницькому на захід людей прийшло мало – крім активістів та журналістів лише до двадцяти учасників. Проте керівниця ГО «Жіночий антикорупційний рух» Альона Береза пояснює це тим, що багато хмельничан сьогодні вирушили на акцію у Київ.

На акцію прийшли активісти, журналісти та місцеві жителіНа акцію прийшли активісти, журналісти та місцеві жителі

«Я дуже вдячна, що тут сьогодні зібралися небайдужі люди. Велика кількість хмельничан сьогодні поїхали у Київ. Ми їм не заздримо, тому що їх там зустрічають «гарні хлопці» і обмеження руху. На мою думку, там сьогодні може бути гаряче. Але мовчати ми більше не можемо.  Ми три роки слухали про відкриті списки, ми кожного разу слухаємо, що буде зміна виборчого законодавства, а також про те, що має бути окремий антикорупційний суд. Так само ми хочемо підняти питання обмеження недоторканості, щоб «любі друзі» не приходили і не брали «любих друзів» на поруки, і щоб ті у свою чергу не збирали за декілька годин валізи і не виїжджали, поки Верховна Рада там збирається і хоче зняти недоторканість», – сказала Альона Береза.

Активісти зазначили, що вимог до ВРУ та Президента України зараз є багато, проте згадані три вимоги – основні.

Прийшло мало людей, тому що багато хто поїхав на мітинг у Київ, пояснили активістиПрийшло мало людей, тому що багато хто поїхав на мітинг у Київ, пояснили активісти

«Це все прописано у програмах президента, програмах всіх фракцій у Верховній Раді, тому ми не придумали нічого нового, ми просто вимагаємо виконувати обіцяне», – додав активіст Громадського руху «Чесно» Олег Черненко.

Після короткого мітингу активісти та учасники заходу підписали колективне звернення до депутатів облради з вимогою винести згадане питання на найближчу сесію і проголосувати за відповідне звернення до Верховної Ради України.

Альона Воробйова

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: