Понеділок, 22 січня 2018

Події, Поділля

Соціальним працівникам Хмельниччини розповіли, як працювати з ВПО

14 березня у Хмельницькому відбувся семінар-тренінг для соціальних працівників з актуальних питань захисту прав та свобод внутрішньо переміщених осіб. Проводили тренінг радник національного рівня Мінсоцполітики з питань ВПО Дмитро Коростельов та психолог Анна Корчинська.

17.03.2017, 9:42

Тренінг у Хмельницькому для соцпрацівників

Відбувся захід на базі приміщення Хмельницького університету управління та права. Загалом його відвідали більше 40 працівників управлінь соціального захисту з різних районів Хмельниччини.

Семінар-тренінг був покликаний підняти рівень правової культури працівників соцзахисту, щоб вони більш професійно надавали послуги соціального характеру внутрішньо переміщеним особам.

Соціальним працівникам Хмельниччини розповіли, як працювати з ВПО

Соціальним працівникам Хмельниччини розповіли, як працювати з ВПО

«Цей тренінг вже відбувся в усіх регіонах України. У Хмельницькому пройшов останній завершальний тренінг. Загалом ми провели близько 50 таких заходів по усіх областях. На семінарі-тренінгу ми роз’яснювали основи законодавства та нормативні документи, які стосуються питань ВПО, їх обліку, соціальних виплат та пенсійного забезпечення. Обговорювали багато типових питань, які часто з’являються у процесі обслуговування внутрішньо переміщених осіб. Намагалися підняти також спірні питання, які нерідко виникають у соцпрацівників у процесі роботи, щоб колективно прийняти рішення, як їх вирішувати у майбутньому», – розповів Дмитро Коростельов.

Радник національного рівня Мінсоцполітики з питань ВПО Дмитро Коростельов розповідав учасникам про основи законодавства та нормативні документи, які стосуються питань ВПО

Радник національного рівня Мінсоцполітики з питань ВПО Дмитро Коростельов розповідав учасникам про основи законодавства та нормативні документи, які стосуються питань ВПО

Крім того, соціальні працівники під час тренінгу працювали з психологом. Психолог Анна Корчинська розповіла для присутніх, як уникнути емоційного вигорання у процесі роботи та як правильно спілкуватися з внутрішньо переміщеними особами. Також соцпрацівники могли безпосередньо отримати психологічну допомогу від спеціаліста.

Зараз у Хмельницькій області нараховується близько 6800 внутрішньо переміщених осіб. Проте ця цифра не претендує на точність, адже далеко не всі ВПО на сьогодні стали на облік. Дехто із них просто не має документів, що доводили б їх статус, в інших такі документи часто містять невідповідну інформацію, стверджують організатори тренінгу.

У тренінгу взяли участь більше 40 соціальних працівників області

У тренінгу взяли участь більше 40 соціальних працівників області

«Зараз до 2 тисяч внутрішньо переміщених осіб проживає у Хмельницькому, близько 500 – у Кам’янці-Подільському, і далі по декілька сотень у кожному районі. Люди, які приїжджали у Хмельницьку область, в основному їхали до родичів або на свою малу батьківщину – у місця, де вони колись раніше проживали», – сказав радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО у Хмельницькій області Олег Майданюк.

Якщо на початках роботи з ВПО первинним завданням було забезпечити людей житлом та найнеобхіднішими речами, то зараз також гостро постає питання інтеграції та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб, стверджують організатори тренінгу. Адже, як показують останні дослідження, близько 70 % з тих, хто виїхав із окупованих територій, повертатися туди не збираються. Тому виникла нагальна потреба допомогти соцпрацівникам ефективніше працювати із ВПО. На вирішення цієї проблеми і був спрямований семінар-тренінг.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: