Неділя, 25 лютого 2018

Конфлікти, Поділля

Таємниці хмельницького дитсадка «Пізнайко» або чи «потягнуть батьки цей садочок»!

Всі ми родом із Дитинства. Але яке справжнє життя вирує за його межами ми дізнаємося тільки тоді, коли дорослішаємо, коли в самих вже з‘являються свої дітки. І не завжди ця реальність така безтурботна і яскрава, як бачать діти. Але ми, батьки, завжди намагаємося підтримувати в дітях саме яскраві і радісні почуття навколишнього світу. Яким би жорстоким чи бридким він не виявився. Першими на допомогу батькам приходять вихователі дитячих садочків, потім педагоги шкіл. Але що ж робити батькам, коли щасливе дитинство для свого малюка необхідно захистити ще й від тих, хто мав би сам створювати дитині умови для щасливого, безтурботного і радісного життя. Коли вже починаючи з садочка батьки стикаються з жорстокістю реалій, яка отрутою просочується в дитячі, хай, поки що уявні, безтурботні і щасливі світи….

18.07.2016, 13:19

Так сталося, що група батьків, чиї діти навчаються-виховуються у дитячому навчальному закладі №54 «Пізнайко» звернулися до редакції листом, в котрому вказали факти діянь керівниці – пані Карапазюк Г. В., які на їх думку ніяк не створюють здорову атмосферу в вихованні дітей, відносинах з батьками, а де-які дії тягнуть і на корупційні.
«Просимо звернути Вашу увагу на діяльність керівництва ДНЗ № 54 « Пізнайко», а зокрема завідуючої даним дошкільним закладом Карапазюк Г. В.
Все починається зі спроб потрапити в садочок. Під час розмов з батьками озвучуються суми від 300 до 500 у.о. На даний час сума пишеться на листочку і передається батькам написом вниз. Завідуюча спочатку виясняє де і ким працюють батьки і чи зможуть вони «потягнути наш садочок» (дослівно), а потім пише суму. Якщо грошей не отримує, дитина в садочок не потрапляє.
Далі батьки дитини, яку зарахували в садочок, змушені сплатити спонсорські внески у розмірі 400-600 грн.  Керівник навіть дозволяє здавати їх протягом півроку частинами, якщо батькам важко сплатити відразу – «іде на зустріч батькам».
Потім батьків дитини знайомлять з приміщенням, де буде знаходитись дитина протягом 4-х років перебування в садочку. І тут виявляється, що в групі необхідно змінити лінолеум, переклеїти шпалери, зробити стелю, поставити нові умивальники, купити посуд, (обов’язково весь посуд має бути у вигляді сервізу, тобто однаковий), деякі меблі, додаткові ліжка, шафи і навіть іграшки (тому що нічого немає, а гроші з бюджету не виділяються навіть на заробітну плату вихователям). Батькам говориться, що приміщення змінюватись не буде, батьки звісно роблять все по можливості для своїх дітей на ці 4 роки, але це виявляється не правдою. Кожен рік дітей переводять з групи в групу, так як все, що роблять батьки за свої кошти, за рік щезає.»

садочок 54 3
Ми спробували розібратися в ситуації. Але відразу зауважимо, стосовно «вічнозелених», котрі кладуть батьки в кишені директрисі: редакція готова оприлюднити і прізвища і суми, котрі, за словами окремих батьків отримувала директор. Тож, шановні батьки давайте – кайтесь. Але мусимо нагадати, що згідно чинного законодавства відповідальність несуть як взяткоотримувач, так і взяткодавець. В даному випадку не думаю, що в когось з батьків  з‘явилося бажання під протокол розповісти про такі факти. Спокійна з цього приводу і керівник закладу.
Батьки вважають, «що Карапазюк Г.В. обрала собі батьківський комітет на чолі з Лисою Н., яка  представляє інтереси не батьків та дітей, а керівника закладу. Відвідуючи форуми батьківських комітетів садочків міста, і знаючи, що на ремонт садочків батьки мають право здавати таку суму коштів, яку вважають за потрібну, вимагає з подачі завідуючої по 150 грн. на ремонт. В разі, якщо батьки відмовляться здавати дану суму, в садочку не буде проводитись жоден ремонт, а діти батьків, які не здали кошти, будуть сидіти тільки в групі, а на заняття ходити не будуть (слова Карапазюк Г.В.)», принаймні так говорять батьки. Також в садочку продовжують збирати господарські витрати в розмірі 20 грн. з дитини щомісячно. Крім того, на 1 вересня кожного року кожен з батьків має принести побутової хімії на 300 грн (перелік {торгових} марок кожного засобу дається батькам окремим списком). Загалом це приблизно 180 банок миючого засобу, 180 банок засобу для миття підлоги, 180 банок засобу для миття унітазів, 360 рулонів туалетного паперу, 360 кусків мила, 180 освіжувачів повітря (які є шкідливими для дитячого здоров’я). Цією кількістю побутової хімії можна вимити половину міста. Для чого збираються  господарські витрати і на що витрачаються ці гроші? Адже сума в місяць по садочку приблизно становить 3600 грн. В січні місяці у звіті для батьків було зазначено  використання цих коштів на створення сайту садочку. Яке відношення мають батьки до створення цього сайту? Де сайт?»
Стосовно сайту – директор показує документи, які свідчать про те, що гроші повернуті батьківському комітету.
садочок 54 2
А що ж з харчуванням дітей…
«Цікаво хто несе відповідальність за меню, згідно якого готується їжа для дітей? Цікаво чи готують ці люди такі блюда своїм дітям і онукам? Відповіді на ці питання батьки отримати не можуть: Чи є допустимим велика кількість блюд з гороху для дітей ясельної групи? Чи можна давати трирічним дітям оселедець з цибулею? А що буде з підшлунковою залозою у дітей, якщо щоденно вони їстимуть суп чи борщ з заправкою із сметани? У червні 2016 р. плата за харчування підвищилась. Управління освіти розробило і розіслало рекомендоване меню строком на 2 тижні. Все що зробила керівник садочку №54 щодо дотримання цього меню, то це вивісила його у файлику в групах, підвищила платню і поставила до відома вихователів, що якщо хтось з батьків поцікавиться розбіжністю, говорити, що це з червня 2017 року…. Але ж дата на бланках стоїть з 01.06.2016…
Окремим питанням є додаткові освітні послуги садочку. Згідно договору батьки сплачують ці послуги в розмірі 140 грн. і впевнені, що з дітьми займаються. Займаються, якщо дитина не хворіє, тільки ж коли дитина не відвідує садочок, заняття з нею не відпрацьовуються і, звісно, кошти не повертаються. Психолога у групах не видно.
У ДНЗ № 54 найбільша кількість вихователів, які звільнились через утиски і приниження керівника садочку. На місце звільнених працівників завідуюча приймає на роботу своїх родичів без належної освіти. Так у 2015 р. було прийнято вихователем ясельної групи №1 Белінську А.І., яка мала освіту психолога та за 1 рік здобула освіту вихователя. Крім того в садочку оформлені родичі керівника, які навіть не з‘являються на роботі. Натомість кваліфіковані вихователі в даний садочок не хочуть іти працювати.  Діти знаходяться в постійному стресі, тому що змушені знову і знову звикати до нових вихователів.Так, наприклад, середня група була без постійного вихователя цілий рік. Чи можлива належна підготовка до школи в такій ситуації? Як виховуються діти під керівництвом даної особи?
У басейні вода часто холодна і навіть іржава. Діти скаржаться, що замерзають і купаються в рожевій воді. Це  санітарна норма?  На циклювання басейну збираються гроші окремим пунктом кожен рік з батьків кожної дитини, а по факту циклював басейн тато дитини, яка відвідувала садочок за свої кошти. Ось і ще один пункт збагачення. У садочку нормою є навіть те, що технічний працівник часто змінює помічника вихователя – помила в коридорі підлогу і на кухню, роздавати дітям обід.
Не дивно, що в садочку неодноразово труїлися діти. Підтвердженням цього є заява до санітарної служби мамою дитини Ярмолюк З. в травні 2016 р. Протягом 2-х тижнів в групах було по 7-8 дітей, так як основна маса дітей хворіла на кишкову інфекцію. Коли ж мама дитини групи №3 Котлінська С. спробувала прояснити ситуацію і вияснити причину низького рівня відвідування у вихователя, керівник звинуватила її в тому, що вона розповсюджує неправдиву інформацію серед батьків. Карапозюк Г.В., перестрівши Котлінську С. на гральному майданчику садочка під час прогулянки дітей, підвищеним тоном, так, що чули і діти і вихователі, висловила їй своє невдоволення і звинувачення в грубій формі, назвала її скандалісткою, неврівноваженою, психопаткою і застерегла, що якщо вона не буде себе вести тихенько, то це все скажеться на ній і її майбутній дитині (Котлінська С. знаходиться на 7 міс. вагітності і на той час тільки виписалась зі стаціонару, де знаходилась на збереженні). У відповідь на ці дії, Котлінська С. звернулася із заявою до центрального райвідділу міліції та в управління освіти і на даний час чекає на відповідь.»

садочок 54 1
Чи не занадто одіозною за описанням свідомих батьків виходить образ директорки? Навряд чи факти «кишкової інфекції» не були оприлюднені відповідними службами. Зі слів директорки розуміємо, що конфлікт є, але цей конфлікт вона вважає суто персональним. Втім які можуть бути конфлікти з батьками, якщо у бітьків і педагогів одна мета: виховати всебічно розвинуту особистіть, дати дітям найкраще, що мають і батьки і педагоги.
Роз’яснила директорка і закид щодо зони розваг.
«В садочку немає жодного ігрового комплексу, жодної гойдалки. Спонсорські внески при вступі дітей в садочок в розмірі від 400 до 600 грн. збираються, а навіть майданчики для цих дітей не облаштовуються. Гроші в кишеню???
Влітку 2015 р. було прокладено «червону доріжку» з бруківки з височенним бордюром, а інша територія? Невже кошти було виділено лише на доріжку? У травні 2016 р. була перевірка керівника садочку балансовою комісією і Карапозюк Г.В. так і не змогла пояснити, яку суму витрачено на цю доріжку і не надала жодного чека. Так само вона не змогла пояснити для чого збирає господарські витрати і на що їх витрачає.»
Для того аби облаштувати зону ігрового комплексу насамперед потрібно зробити високу загорожу, яка б могла не давати доступу і старшим дітям, і дорослим на територію садочку. Стосовно суми на «червону доріжку» – гроші – 40 тисяч гривень були надані з міського бюджету. Цього замало – тож потрібно ще чимало, – пояснює директорка. Чому ж ці гроші не витратили на огоржу і скільки доріжок можна було зробити на 40 тис. – знову обурюються батьки.
«Хвилює батьків той факт, що діти знаходяться на вихованні у особи, яка дозволяє собі хамське відноситись та грубо розмовляти з батьками, погрожувати батькам тим,  що діти будуть спати на підлозі в мішках, так як не має ліжко-місць і батьки зобов’язанні купити ліжка. Таке відношення змушує задуматися чи може така людина займати таку посаду. Можливо дана особа вже вичерпала себе на даній посаді? Можливо потрібно дати можливість працювати молодим адекватним працівникам, які будуть робити щось для дітей і для садочка, а не для себе? Скільки можуть терпіти батьки це хамство і побори?

садочок 54 4
На всі запитання директорка відповідала спокійно, якось не побачили директорку такою, як її змальовують скаржники. Причина спокою, пояснила директор, що її контракт збігає 15 липня. Пані Карапазюк виходить на заслужений відпочинок. Пенсія за віком.
Втім, ми не про те. За нашою інформацією управління освіти готує широкомаштабну ротацію кадрів. З тими, у кого закінчується контракт – нового укладати не будуть. У кого ще не закінчився – «будут посмотреть». Кількість ротаційних «жертв» від 11 до 13. Тобто у такій кількості  ДНЗ відбудуться зміни керівників. Знову ж таки, за нашою інформацією на посади керівників ДНЗ будуть ставити не стільки освітян, скільки менеджерів. Врешті решт, хто сказав, що для того, аби бути організатором процесу необхідно закінчити педагогічний заклад.
Отож, наші любі Хмельничани, можливо з осені побачимо нові кадри на керівних постах, нове відношення до наших дітей та піклування про навчальні заклади з боку оновленої місцевої влади, а не тільки за рахунок батьків. Якось «свободівці» року вже десь 2006-го сказали «нові списки – старі писки». Маємо надію на нову, свіжу, талановиту кров. Їй Богу, наш Хмельницький цього заслуговує.
Головне аби все проходило на рівні чинного законодавства. Але батьки, звісно – не детективи і не фінансові інспектори, щоб вдень і вночі «сидіти в засаді» і ловити за руку, але видно, що в людей вже накипіло. А це вже не врегулююєш ніякими законами чи пунктами положень. Адже затишна атмосфера в садочку як для дітей, так і дорослих (батьків і педагогів) має бути в будь-якому разі. І ніякі довідки чи акти не мають виправдовувати її відсутність. Не маємо ми права в наш непростий час позбавляти дітей щасливого і безтурботного дитинства. Хто зна що буде далі…

Коментарі

Всього коментарів: 1

  • Автор: Caramel

    Додано: Липень 18, 2016 в 18:43

    Яке щастя, що нарешті відкрились всі подробиці життя 54 садочка!!! Ганно Володимирівно, так Вам і треба!!! Тепер задумайтесь чому така репутація у Вашого садка та чому всі працівники так тікають від Вас!!! А на рахунок психолога – 100% правди!!! А Белінська – то це взагалі… Без кометарів навіть… Шкода нормальних працівників, які терпіли Ваше приниження, Ганна Володимирівна!!! Ви перетворили садок в суцільний ад!!! Respect тій людині, яка не побоялась розказати про “приховані скелети” 54 садка!!! Браво!!!!!!!!!!!!

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: