Неділя, 22 квітня 2018

Події, Поділля

Тепер в чергу за талоном до лікаря стояти не будемо?

Ще днями, аби потрапити до дитячого лікаря, хмельничанам потрібно було відстояти чергу в реєстратуру аби …взяти талончик на прийом. Або другий варіант. Потрібно було зареєструватися в інтернеті, записатися в чергу на спеціальному сайті на вільний у лікаря час (зазвичай наступного тижня), а потім, в день прийому, відстояти чергу в реєстратуру, аби …взяти талончик.

15.03.2018, 9:33

Черга до лікаря

Втім головне чекало хмельничан далі – перед кабінетом лікаря пацієнта чекали дві живих черги – одна для тих, хто з талончиками, інша, для тих, хто «я вже був – мені тільки подивитися». Ледь не забув – цьому ще передує похід до педіатра, який інколи знаходиться на іншому кінці міста…

Тож 13 березня набрав чинності новий наказ МОЗ № 157, згідно якого скасовано морально застарілі форми первинної облікової документації, до яких, зокрема, відносяться і талони на прийом до лікаря. Про це повідомила Уляна Супрун.
Згідно з наказом, скасовуються останні талони в медичних закладах – талон амбулаторного пацієнта, талон на прийом до лікаря та талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів.
Також скасовуються контрольна карта диспансерного нагляду, книга запису викликів лікарів додому, медична картка студента і медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок.
Відповідно до нового наказу, медичні працівники не будуть зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, що були запроваджені ще за радянської системи.
“Диспансеризація” – регулярний огляд здорових людей не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу. Крім того, майже скрізь “диспансеризація” в Україні проводиться на папері. Тож Україна переходить на модель регулярних скринінгових обстежень за групами ризику вже з середини року – розповідає виконуюча обов’язки міністра – Скасовується медична карта дитини для вступу до школи та дитячого садка. Діти повинні пройти тільки звичайні медичні огляди у лікаря і отримати стандартну довідку. Також скасовується “Медична карта студента”.
В усіх медичних закладах готуються до ведення електронних «амбулаторних» карт пацієнтів. Доступ до інформації в електронній картці будуть мати всі спеціалісти, до яких звертатиметься пацієнт. Тож потреба носити з собою картку, аналізи чи призначення лікаря чи зберігати в реєстратурі буде тепер непотрібно. Принаймні так має бути.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: