Неділя, 22 квітня 2018

Події, Поділля

У Хмельницькому знають, як проводити децентралізацію

5 жовтня в обласній раді Хмельницького розпочалося дводенне спільне виїзне засідання керівників та керівниць органів місцевого самоврядування Вінницької та Хмельницької областей.

05.10.2017, 16:03

Дводенне виїзне засідання представників органів місцевого самоврядування Хмельницької та Вінницької областей

Про стан добровільного об’єднання громад у Хмельницькій області у 2017 році розповів Сергій Яцковський, директор Хмельницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Сергій Яцковський під час дводенного засідання представників місцевого самоврядування
Сергій Яцковський про стан добровільного об’єднання громад в Хмельницькій області

За його словами, стан об’єднаних громад Хмельницької області за кількістю рад базового рівня такий: місцевих рад, які утворили ОТГ, є 249, це становить 41 %. Місцеві ради, які не ввійшли до ОТГ, становлять 59 %, а це 356 рад.

базові ради в Хмельницькій області

Охоплено населення Хмельниччини таким об’єднанням – 27 %  або 347 868 людей. Зважаючи на 1 293 682 населення, що зареєстровано на території області, більшість – 945 814 людей ще не об’єдналися до  таких громад. Наразі на території області маємо 26 ОТГ. Але вже є певні успіхи й досягнення.

населення Хмельницької області

Олег Левченко, директор Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», наголосив на тому, що в їхній області існує досить великий спротив щодо об’єднання громад. Пояснив це тим, що багато хто боїться зникнути в цьому об’єднанні.
Як такі процеси долають на Хмельниччині, і вивчатимуть два дні гості з Вінниці.

Вінницький експерт розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко

Олег Левченко, експерт розвитку місцевого самоврядування з Вінниці

Керівники й керівниці зокрема обговорювали реалії громад, проблеми та окреслювали перспективи процесу децентралізації.
По обіді в учасників засідання у планах поїздка до Дунаєвецької селищної ОТГ, щоб ознайомитися з досвідом роботи об’єднаних територіальних громад Хмельниччини. На 6 жовтня заплановано поїздку до Гуменецької ОТГ.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: