Понеділок, 19 березня 2018

Події, Поділля

У структуру Хмельницької ОДА намагаються повернути Департамент екології та природних ресурсів

11 жовтня відбулося засідання круглого столу «Екологічні проблеми Хмельницької області та шляхи їх розв’язання на засадах збалансованого (сталого) розвитку». Організатором виступила громадська організація "Всеукраїнська екологічна ліга". Крім ознайомлення з низкою екологічних проблем Хмельниччини, організатори зокрема порушили питання й про повернення Департаменту екології та природних ресурсів у структуру Хмельницької обласної державної адміністрації.

11.10.2017, 15:56

засідання круглого столу про екологічні проблеми Хмельницької області та шляхи їх розв’язання

Відходи промислових об’єктів, забруднення води, ґрунтів сільськогосподарськими підприємствами, нераціональне природокористування зниження якості питної води тощо на Хмельниччині мають негативний вплив на навколишнє середовище.

Для поліпшення стану навколишнього середовища та запобігання його деградації учасники засідання круглого столу запропонували, зокрема доповнити Стратегію регіонального розвитку Хмельниччини цілями та заходами, озвученими експертами Всеукраїнської екологічної ліги.

Одним із пунктів, який внесли до резолюції круглого столу, є «відновити в структурі Хмельницької обласної державної адміністрації Департамент екології та природних ресурсів та забезпечити ефективне та безперебійне його функціонування».

Нагадаємо, що 20 вересня 2017 року Хмельницька ОДА оприлюднила розпорядження Олександра Корнійчука щодо розформування Департаменту екології та природніх ресурсів і передачі його повноважень Департаменту агропромислового розвитку Хмельницької ОДА. Пояснив свої дії голова ОДА тим, що було проведено три перевірки Департаменту екології та природних ресурсів ОДА та виявлено ряд серйозних проблем і недопрацювань.

розпорядження Корнійчука про ліквідацію Департаменту екології та природних ресурсів

   «Як ефективно може працювати департамент, коли керівник на лікарняному, заступник на лікарняному, головний бухгалтер на лікарняному, печатка схована, право підпису не передано нікому. Це – саботаж. Загальна бездіяльність, робота на власний інтерес головних екологів Хмельниччини – пояснював голова ОДА.

Таке рішення викликало бурхливу реакцію в екологів, зокрема й у Міністра екології Остапа Семерака, який емоційно коментував рішення пана Корнійчука на своїй сторінці у Фейсбуці:

«Зі здивуванням прочитав роз’яснення позиції голови ХОДА Олександра Корнійчука щодо кадрових ротацій на місцевому рівні: якщо не можеш знайти управи на підлеглих, або хочеш уникнути відповідальності за ухвалені ними рішення, то просто ліквідуй структурний підрозділ, де вони працюють? Це, звичайно, ноу-хау державного менеджменту».

«Я не розумію такої позиції голови Хмельницької ОДА. Так само не розумію, чим може зарадити аграрний Департамент у вирішенні проблемних питань жителів Хмельниччини. Тепер з усіма своїми бідами людям доведеться йти до цього Департаменту, куди типу передано функції ліквідованого екологічного Департаменту».

Тетяна Валентинівна, ініціаторка круглого столу і голова Всеукраїнської екологічної ліги, в розмові з журналістами АКТУАЛЬНО наголосила, що докладе всіх зусиль, аби резолюція мала вплив на відновлення роботи Департаменту екології та природних ресурсів у структурі Хмельницької ОДА.

Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги

Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги

У Хмельницькій ОДА повідомили, що їх не запрошували до підписання резолюції, лише запросили посадовців поінформувати про стан екології на території Хмельницької області. Резолюція не матиме впливу на рішення ОДА щодо відновлення роботи Департаменту екології та природних ресурсів та переглядати своє рішення керівництво області не збирається. Водночас уже створена ліквідаційна комісія вказаного департаменту, а його функції і співробітники будуть переведені до Департаменту агропромислового комплексу, у структурі якого, швидше за все, буде створено Відділ екології та природних ресурсів.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: