Неділя, 21 січня 2018

Аналітика, Поділля

YouControl спростував підозри СБУ

Жодних несанкціонованих втручань: розпорядники держреєстрів заперечують звинувачення СБУ

13.06.2017, 19:47

аналітична платформа Ю-контрол

YouControl отримав відповіді від розпорядників державних реєстрів щодо фактів несанкціонованого доступу до них. Їх відповідь – жодних несанкціонованих втручань не було. Нагадаємо, що обшуки в компанії YouControl в березні цього року проводилися на підставі звинувачення СБУ у тому, що компанія продавала на території України спеціальні технічні засоби (СТЗ), виготовлені в Російській Федерації, а також за їх допомогою здійснювала “негласне та несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем та комп’ютерних мереж державної форми власності… і вчиняла несанкціоновані дії щодо інформації Міністерства юстиції України, Державної фіскальної служби України, Державної судової адміністрації України та інших органів державної влади”. При цьому СБУ не наводить жодної конкретної події збуту СТЗ російського виробництва чи факту втручання, а лише обмежилась загальними фразами. Натомість адвокатами зібрані докази, що підтверджують факти: YouControl не є імпортером жодних техзасобів з РФ (це підтверджує ДФС) і втручань в реєстри не було. Адвокати YouControl звернулися до Державної судової адміністрації України, ДП “Національні інформаційні системи”, Державної служби статистики, Мінекономрозвитку України, Міністерства юстиції України і Вищого господарського суду України за інформацією, чи фіксували вони будь-які несанкціоновані втручання в систему. Усі розпорядники реєстрів відповіли, що в період часу з 2015 року по сьогодні такі факти не мали місце. Отже, звинувачення СБУ повністю спростоване самими розпорядниками держреєстрів. В компанії YouControl сподіваються, що у Службі безпеки України візьмуть до уваги цей факт та припинять вигадувати неіснуючі порушення. YouControl — онлайн-система, яка формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Компанія заснована в 2014 році. Допомагає бізнесу знаходити надійних партнерів, а ЗМІ та громадським організаціям боротись з корупцією. У межах співпраці з медіа останній рік було надано вільний доступ понад 150 представникам, котрі провели понад 1000 розслідувань по всій Україні, постійно здійснюють моніторинг держзакупівель та аналіз декларацій.

Нагадаємо: зранку, 23 березня, почались обшуки СБУ у керівників та співробітників нашої компанії вдома та в офісі, а також у наших технічних партнерів, таких як Ковтонюк Олексій (ТОВ «Вішну») та Соколов Ігор (ТОВ «Шерон Інтернейшнл), та їх родичів.

Підстава – рішення судді Шевченківського районного суд у 359 ст. Кримінального кодексу Стаття 359 ч.2 «Не законні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації» від 3 березня 2017 р. Рішення судді відбулось на основі клопотання, яке мотивовано тим, що «в період з 2015 року по теперішній час представники спеціальних та розвідувальних органів РФ, діючи за попередньою змовою з представниками створених в Україні об’єктів господарювання вчиняють незаконний збут та використання електронно – обчислювальних машин, мобільних телефонів та програмного забезпечення російського виробництва, що відносять до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації».

Під час обшуку адвоката не допустили до слідчих дій (незважаючи на відповідне посвідчення та договір про правову допомогу), офіс заблокували. Згодом дозволили присутність лише в квартирі гендиректора Сергія Мільмана. Обшук пройшов в 11 місцях: офісі, в квартирах керівників, співробітників, у партнерів-підрядчиків та їх сімей. Було задіяно близько ста співробітників СБУ. Вилучили як офісні, так і власні ноутбуки, планшети, телефони (понад 100 одиниць оргтехніки), всю готівку співробітників та їх батьків і родичів. Згодом прес -центр СБУ без згадування назви компанії опублікував звіт про те, що вони «…виявили телекомунікаційне обладнання, на якому зберігалася незаконно отримана інформація». Симптоматично, у новині про співпрацю з РФ вже не йдеться, а пишуть про «копіювання зловмисниками інформації, зокрема з систем та мереж Міністерства юстиції, фіскальної служби та Державної судової адміністрації України»

При тому, що Законом «Про доступ до публічної інформації» прописана можливість такої діяльності: «Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту» (стаття 10-1, http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2939-17)

«Це парадоксальна річ, адже законом передбачена відкрита можливість доступу до реєстрів будь-яких осіб, вільне копіювання, використання, поширення даних та іншої інформації, котра є відкритою і публічною. Це пряма норма закону, і не давати це – правовий нігілізм… Як мені здається, відбувається абсолютне правове свавілля, і ми скочуємось у часи так званої злочинної влади», – прокоментує тоді ситуацію заступник директора YouControl з правових питань, адвокат Данііл Глоба.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: