Понеділок, 19 березня 2018

Події, Поділля

Законопроект про охорону землі від хмельницьких депутатів надішлють до Верховної ради

До Верховної ради України буде надісланий Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про оренду землі» щодо охорони орендованої земельної ділянки», розроблений депутатами Хмельницької обласної ради. Він спрямований на покращення екологічної ситуації, що склалася у сфері збереження чистоти і родючості ґрунтів на території України.

13.07.2017, 15:30

Фракція За конкретні справи розробила законопроект про захист землі

Фракція «За конкретні справи» обласної ради розробила згаданий законопроект, користуючись допомогою науковців з різних університетів. Сьогодні документ передали на розгляд Хмельницької облдержадміністрації та Хмельницької обласної ради. Надалі його планують спрямувати до Верховної ради України. Про це повідомив сьогодні під час засідання 14-ї сесії обласної ради член загаданої депутатської фракції Віталій Олуйко.

Підштовхнула депутатів до створення такого законопроекту невтішна екологічна ситуація в Україні загалом і в Хмельницькій області зокрема. Так, за словами Віталія Олуйка, багато підприємств зі шкідливим виробництвом створюються навіть без громадських слухань та екологічних експертиз.

«Викликає занепокоєння той факт, що розміщення та будівництво екологічно небезпечних об’єктів на території області не завжди відбувається прозоро, а часто навіть без публічних обговорень, громадських слухань та екологічних експертиз. Саме з цих причин маємо конфлікти в територіальних громадах та протести наших виборців. Після будівництва в місті Старокостянтинові акумуляторного заводу, який відноситься до об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, за висновками державної екологічної інспекції викиди свинцю в атмосферу та відкритий ґрунт перевищують допустиму дозу в 160 разів. Не стихли протести жителів міста Дунаївці, де з грубими порушеннями екологічного законодавства був введений в дію завод з виробництва пінополістиролу, який викидає в повітря шкідливі та отруйні речовини. Днями до нашої фракції з подібними скаргами звернулися жителі тергромади селища Понінка Полонського району, де відбувається значне забруднення річки від роботи картонно-паперового комбінату», – розповів Віталій Миколайович.

Законопроект розробили через погіршення екологічної ситуації, повідомив Віталій ОлуйкоЗаконопроект розробили через погіршення екологічної ситуації, повідомив Віталій Олуйко

Також він зазначив, що екологічна рівновага в Хмельницькій області різко порушилася внаслідок масового вирубування комунальних агролісів, лісопосадок, неконтрольованого випалювання деревного вугілля та спалювання соломи і сухої рослинності. Адже лише за останній рік Головним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області зафіксовано 250 пожеж в природних екосистемах. Багато з них спричинені спалюванням соломи і стерні.

Проте спалювання стерні і соломи є небезпечним не тільки через загрозу виникнення пожежі, а й тому, що в процесі горіння знищуються органічні рештки, спалюється гумус, гинуть мікроорганізми та дрібні тварини, при чому ґрунти втрачають родючість, розпочинається ерозія та опустелювання земель.

Альона Воробйова

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: