Неділя, 21 січня 2018

Події, Поділля

Живи та працюй в Україні: роботодавці Хмельниччини шукають працівників на підвищені зарплати

Згідно міжнародних норм, безробітною вважається людина, яка отримала відповідний фах чи втратила роботу і активно її шукає. Як правило, людина, яка хоче і може працювати за фахом, знаходить роботу протягом 6 місяців. Протягом цього періоду людина, що знаходиться в активному пошуку, вважається безробітною.

22.11.2017, 14:47

Кількість вакансій на Хмельниччині збільшується

Саме такими подолянами опікується Хмельницький обласний центр зайнятості. Спеціалісти пропонують вакансії, запрошують пройти курси перекваліфікації чи розпочати власну справу. Якщо людина не спроможна протягом пів року знайти роботу з тої чи іншої причини, людина втрачає статус «безробітний» і переходить в категорію «зневірений працівник». В цьому стані людина може перебувати роками, але розбиратися людині треба вже в собі. Якщо відкинути особисті причини чи недостатній рівень знань і навичок, які не дають людині працювати за фахом, одною з таких причин може бути втрата актуальності певної спеціальності на підприємствах чи в установах взагалі.

Кожен вирішує ці проблеми самостійно. Достатньо людей щодня намагаються працевлаштуватися за кордоном. Комусь це вдається і він отримує пристойну зарплатню, а дехто повертається назад в Україну – адже за кордоном реально треба працювати.

Але як відкриття європейського ринку праці впливає на нас? І чи погано це для країни?

В результаті того, що наші земляки тепер вільно можуть виїхати у країни Європи, у туж Польщу, наприклад, бізнес, де платилася маленька зарплатня почав втрачати кадри. Тепер у керівників таких підприємств постала дилема: треба збільшувати зарплатню, щоб людина залишалася і працювала в Україні. Але де на це брати гроші? Якщо підприємство було доволі прибуткове, воно піднімає зарплатню за рахунок свого прибутку, аби не залишитися зовсім без фахівців. А якщо підприємство не має достатнього рівня прибутку, його продукція не користується попитом – таке підприємство з великою долею вірогідності закриється.

Чи означає це, що кількість вакансій буде скорочуватися і людям важко буде працевлаштуватися? Уявіть собі, що відповідь – ні. Адже прибуткові підприємства, намагаючись компенсувати втрату фахівців, шукають їм заміну і заздалегідь збільшують зарплатню, аби вона була конкурентоздатною з європейською. Крім того, відкриваються нові підприємства, які орієнтуються на випуск товарів і послуг зі стабільним попитом. Отже, така ситуація призведе до того, що через кілька років зарплатня в якомусь воєводстві Польщі і в Хмельницькій області з часом зрівняються. Може це не буде прив`язка до євро чи злотого, але точно, що за нашу середню зарплатню подолянин зможе купити теж, що і зміг би купити у Польщі за їхню середню зарплатню.

І ситуація з вакансіями в нашому обласному центрі зайнятості показує, що справа вже зрушила з місця. За повідомленням відділу статистики та прогнозування  Хмельницького ОЦЗ, протягом січня-жовтня 2017 року до Хмельницької обласної служби зайнятості звернулось 5,3 тисяч роботодавців, які подали відомості про 25 тисяч вільних вакансій, що значно більше ніж у минулому році. Так, кількість роботодавців, які звернулись до Хмельницького ОЦЗ збільшилась у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року на 12%, а кількість вакансій на 27,2%.

Кількість осіб, працевлаштованих у цей період тільки за сприяння Хмельницької обласної служби занятості, зросла на 500 осіб або 3,2% та становила 17,8 тисяч. При цьому, 28,6% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

А як повідомляє Головне управління статистики у Хмельницькій області, тільки за період з січня по вересень цього року середня номінальна зарплата на підприємствах Хмельниччини виросла на 1067 гривень.

 

Як збільшилася середня номінальна заробітна плата на Хмельниччині
Як збільшилася середня номінальна заробітна плата на Хмельниччині

 

Як бачимо, найвища зарплатня зараз на Хмельниччині: постачання електроенергії та газу – 9386 грн, фінансова діяльність 8654 грн, держуправління і оборона – 7987 грн. Але найбільш стрімко зарплатня зросла у сферах держуправління і оборони (на 46%), розробка кар’єрів (на 34%), переробна промисловість (на 32%), та будівництво (на 30%) тощо. А в абсолютних цифрах: держуправління – на 2 529 грн, розробка кар’єрів – на 1631 грн, переробна промисловість – на 1520 грн, транспорт та поштова діяльність – на 1222 грн. Тож, можливо, це і є ті сфери економіки, де зарплатня буде рости швидше і вище. Шукайте себе там вже зараз.

Тож, може не треба шукати щастя в далеких країнах, особливо, якщо у вас ще й є перестороги до переїзду: сім’я, маленькі діти, господарство, старенькі батьки тощо. Якщо ви поставите собі за мету і активно шукатимете достойне робоче місце, його можна знайти і тут. Навіть якщо для цього потрібно буде змінити фах. Зі свого боку, з метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні-жовтні 2017 року за сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості вже 4,8 тис. безробітних подолян проходили професійне навчання. Зокрема, серед безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, роботу знайшли 1600 осіб. З них 1508 осіб за сприянням служби зайнятості працевлаштовані у жовтні, ще 92 особи працевлаштовані в листопаді місяці.

Олег Кравчук

 

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: