Неділя, 22 квітня 2018

Україна і світ

Без прогресу за програмою МВФ ми не можемо очікувати на приплив капіталу

Україна опинилася у замкнутому фінансовому колі: для покращення фінансового стану країни і проведення багатьох реформ, які вимагає МВФ, потрібно залучати іноземний капітал. А приплив іноземного капіталу без виконання домовленостей з МВФ відбувається не дуже активно. Роз’яснити цю непросту ситуацію ми попросили голову ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпека.

02.03.2017, 15:27

Україна і МВФ

Під час кожного свого візиту до України з метою вивчення ситуації на ринку міжнародні фінансисти запитують “Що відбувається з програмою Міжнародного валютного фонду?”. Адже програма МВФ – це центральна стратегія фінансової стабілізації та реформ в Україні, яку задекларувала та зобов’язалася виконувати українська влада.

Фінансовий світ розуміє ключові засади цієї програми та сприймає її виконання як позитивний тренд. А невиконання – навпаки.

Якщо не буде прогресу за програмою МВФ – ми не можемо очікувати на приплив капіталу. Окрім того нам потрібно частково рефінансувати борги – ми не можемо їх повертати лише за рахунок золотовалютних резервів.

Національний банк України намагається поповнювати резерви за рахунок викупу іноземної валюти з ринку, але цього одного недостатньо для підготовки до зростання боргових платежів. Україна має суттєвий дефіцит зовнішньої торгівлі, дефіцит поточного рахунку. І для формування суттєвого та сталого надлишку іноземної валюти на ринку потрібен приплив іноземного капіталу.

А іноземний капітал не хоче йти один, без МВФ, у дуже ризикову країну і чекає на реформи, які викладені у програмі МВФ.

Коло замкнулося: якщо програму МВФ не виконувати, не буде нових фінансових притоків. Фінансова стабільність залишатиметься під загрозою.

Факт є факт: у 2016 році левова частина прямих іноземних інвестицій до України – це докапіталізація банків, тобто той елемент програми МВФ, який виконувався найуспішніше.

VoxConnector спеціально для «АКТУАЛЬНО»

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: