Неділя, 22 квітня 2018

Аналітика

Що отримала РФ від блокади ОРДЛО

З 15 березня припинено будь-які вантажні перевезення через лінію розмежування на Донбасі. Можливий мотив Москви – завдати Україні збитків розривом виробничих ланцюжків. Що це означає?

17.03.2017, 14:44

Гліб Вишлівський

Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії, експерт РПР.

Поки що я не бачу в цій ситуації визначеності. З одного боку, Москва заявляє про те, що блокада порушує Мінські домовленості і протестує проти неї. З іншого боку, представники “республік” говорять про те, що блокада їх не турбує, і переоформлюють співробітників підприємств групи СКМ на нові юрособи, зареєстровані в “республіках”. Можливо, “поїзд уже пішов”, і в Москві ухвалено рішення, що реінтеграція ОРДЛО в Україну на її умовах малореальна. Можливо, РФ вирішила, що реальніше нанести Україні економічних збитків “націоналізацією” і розривом виробничих ланцюжків між контрольованими і неконтрольованими територіями.

У цьому випадку Україна втратить податки, що сплачуються підприємствами, розташованими на неконтрольованих територіях, але зареєстрованими в Україні, а також їх валютну виручку.

Також скоротиться виробництво і виручка підприємств на підконтрольній території, які використовували сировину з ОРДЛО. Це відбудеться через тимчасовий різкий ефект від розриву ланцюжка поставок та скорочення цінової конкурентоспроможності після переходу на більш дорогу імпортну сировину.

 VoxConnector спеціально для “АКТУАЛЬНО”

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: