Неділя, 22 квітня 2018

ЗМІ Хмельниччини: газети обіцяють стати сучаснішими й народнішими Друкованні ЗМІ області

30.03.2017

Слідом за оновленням керівництва в обласній організації Національної спілки письменників України оновилося й регіональне керівництво іншої всеукраїнської професійної творчої спілки – журналістів (НСЖУ).

Читати далі...

«Покладання» правнуків поганих і квазіпророки Квіти для Тараса Шевченка

16.03.2017

Чергові Шевченкові дні більшість із нас відбула, наче повинність. Меншість, котра безмежно любить і шанує духовного лідера нації, знову не достукалася до свідомості мас. З боку влади – осоружне явище, яке в планах чиновників та організованої масовки зветься покладанням. Це коли на визначену годину – не раніш і не пізніше – треба прийти до пам’ятника Шевченкові. Можна не приходити, але в очах громадськості ти не поважаєш Шевченка.

Читати далі...

«Моїм би дітям Подерев’янського» Книжки

07.09.2016

У світі на цей час видрукувано майже 130 мільйонів назв книг. Не дивно, що більшість із них людина мусить ігнорувати, читаючи мізерну часточку із цієї маси. І то не виправдання, що традиційну книжку витісняє Інтернет. У США, де інтернетизація на кілька порядків вища за нашу, щороку видається чверть світової традиційної, друкованої літератури. 12 відсотків книг видає Китай, трохи менше – Японія і Німеччина, по сім відсотків світового книжкового валу видають щороку Франція та Англія. Скільки це? Для порівняння: Україна видає по 270 назв книжок на мільйон чоловік населення протягом року, і з цим показником не потрапляє у першу сотню.
В нашій області мешкає майже 1,3 мільйона чоловік, та чи видається у нас 350 книжок? Питання риторичне…

Читати далі...

Вітаю ПРИЧЕТНИХ до Незалежності Незалежність1991

24.08.2016

Суцвіття нашої Незалежності на її двадцять п’ятий рік визначається не тільки вишиванками, а й строгими кольорами камуфляжу. Якщо придбаною за тисячу гривень і одягнутою при святі вишиванкою доволі легко заявити про свою причетність до цього свята, – і так заявляють дуже часто і легковажно, – то причетність одягнутих у камуфляж не показна. Ця причетність до Незалежності України вистраждана втратами і доведена кров’ю й життям. І якби то таким жертовним чином свою причетність доводив кожний чи хоча б критична маса у нашому суспільстві – яка ото вийшла на Майдан під час Революції Гідності наприкінці 2013 та на початку 2014 років – то Незалежність мала б у нас справжню державотворчу силу...

Читати далі...

Випендрьож на іменах полеглих

12.06.2016

Днями вранішній Фейсбук нагадав про 40-ліття Анатолія Суліми. Воно мало настати 2 червня, а він уже більше року – на «Алеї Слави» одного з міських кладовищ – у Раковому. Я запостив на Толиковій сторінці у Фейсбуці вірш покійного хмельницького поета Михайла Гуменицького про друга, якому вже не лічить зозуля літ, і подзвонив до наших спільних із Анатолієм друзів.

Читати далі...