Неділя, 22 квітня 2018

ЗМІ Хмельниччини: газети обіцяють стати сучаснішими й народнішими Друкованні ЗМІ області

30.03.2017

Слідом за оновленням керівництва в обласній організації Національної спілки письменників України оновилося й регіональне керівництво іншої всеукраїнської професійної творчої спілки – журналістів (НСЖУ).

Читати далі...

«Покладання» правнуків поганих і квазіпророки Квіти для Тараса Шевченка

16.03.2017

Чергові Шевченкові дні більшість із нас відбула, наче повинність. Меншість, котра безмежно любить і шанує духовного лідера нації, знову не достукалася до свідомості мас. З боку влади – осоружне явище, яке в планах чиновників та організованої масовки зветься покладанням. Це коли на визначену годину – не раніш і не пізніше – треба прийти до пам’ятника Шевченкові. Можна не приходити, але в очах громадськості ти не поважаєш Шевченка.

Читати далі...

Як неплатоспроможні банки тримають хмельничан у заручниках groshey-nema-i-ne-bude

28.09.2016

Нещодавно в обласному центрі вкотре прокотилася хвиля пікетів перед збанкрутілими та просто недобросовісними банками. Комусь з хмельничан довелося побачити невдоволення обдурених вкладників, а комусь довелося і самим обурюватися серед десятків таких же ошуканих містян.

Читати далі...

Чому держава “недолюблює” дітей підприємців? photo_79107

26.09.2016

Держава декларує, що всіляко піклується про «продовження Козацького роду». Підтримує і молодих батьків, і вагітних жінок, і щойно народжених малюків. Але в Хмельницькому, місті підприємців, виявляється діти народжуються не стільки завдяки увазі до них з боку держави, а скоріш, всупереч їй…

Читати далі...

«Моїм би дітям Подерев’янського» Книжки

07.09.2016

У світі на цей час видрукувано майже 130 мільйонів назв книг. Не дивно, що більшість із них людина мусить ігнорувати, читаючи мізерну часточку із цієї маси. І то не виправдання, що традиційну книжку витісняє Інтернет. У США, де інтернетизація на кілька порядків вища за нашу, щороку видається чверть світової традиційної, друкованої літератури. 12 відсотків книг видає Китай, трохи менше – Японія і Німеччина, по сім відсотків світового книжкового валу видають щороку Франція та Англія. Скільки це? Для порівняння: Україна видає по 270 назв книжок на мільйон чоловік населення протягом року, і з цим показником не потрапляє у першу сотню.
В нашій області мешкає майже 1,3 мільйона чоловік, та чи видається у нас 350 книжок? Питання риторичне…

Читати далі...

Вітаю ПРИЧЕТНИХ до Незалежності Незалежність1991

24.08.2016

Суцвіття нашої Незалежності на її двадцять п’ятий рік визначається не тільки вишиванками, а й строгими кольорами камуфляжу. Якщо придбаною за тисячу гривень і одягнутою при святі вишиванкою доволі легко заявити про свою причетність до цього свята, – і так заявляють дуже часто і легковажно, – то причетність одягнутих у камуфляж не показна. Ця причетність до Незалежності України вистраждана втратами і доведена кров’ю й життям. І якби то таким жертовним чином свою причетність доводив кожний чи хоча б критична маса у нашому суспільстві – яка ото вийшла на Майдан під час Революції Гідності наприкінці 2013 та на початку 2014 років – то Незалежність мала б у нас справжню державотворчу силу...

Читати далі...

Що робити хмельничанам, коли за ними “шпигують” роботодавці роботодавці шпигують

19.08.2016

На адресу нашої правозахисної громадської організації звернулася хмельничанка, яку занадто прискіпливо контролює керівник. Крім того, ящо роботодавець постійно вимагає відповідей на запитання які не стосуються професійних якостей та самої специфіки роботи, він ще й встановив постійне відеоспостереження на її робочому місці.

Читати далі...

Що робити хмельничанам, коли продавець не має здачі решта (здача)

15.08.2016

Якось в магазині, коло свого будинку, зіткнулася зі стандартною в нашому місті ситуацією: жінка з дитиною купувала хліб і сік. Глянувши на купюру, продавець фиркнула: в мене немає здачі, шукайте інші гроші.

Читати далі...

Як оформити електронне пенсійне посвідчення внутрішньо переміщеній особі електронне пенсійне посвідчення

07.08.2016

Згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» №167 від 14 березня 2016 року, з 1 серпня 2016 року розпозпочали виготовляти електронні пенсійні посвідчення та міняти існуючі платіжні картки на картки Ощадбанку.

Читати далі...

Випендрьож на іменах полеглих

12.06.2016

Днями вранішній Фейсбук нагадав про 40-ліття Анатолія Суліми. Воно мало настати 2 червня, а він уже більше року – на «Алеї Слави» одного з міських кладовищ – у Раковому. Я запостив на Толиковій сторінці у Фейсбуці вірш покійного хмельницького поета Михайла Гуменицького про друга, якому вже не лічить зозуля літ, і подзвонив до наших спільних із Анатолієм друзів.

Читати далі...