Вівторок, 24 квітня 2018

Поради, Сад та город

Чи потрібно проводити обрізку яблуні влітку?

Проводити обрізання яблуні потрібно обов'язково, адже дереву необхідно вдало сформувати крону. Така процедура забезпечує гарне дозрівання плодів. Якщо така процедура не була проведена весною та восени, в літній період обрізка просто необхідна.

20.07.2016, 15:48

Навіщо проводити обрізку?
Правильний догляд за яблунею передбачає її обрізку, в іншому випадку дерево дичавіє, а плоди втрачають смак і дрібніють. В цій роботі існує ряд правил, дотримання яких забезпечує зручний збір врожаю (проріджування, зменшення висоти дерева).
В літні місяці обрізка дерев не буде зайвою, особливо якщо на майбутній рік необхідно відкласти час цвітіння дерева, наприклад, в разі нестабільної погоди або весняних заморозків.

Правила обрізки яблуні влітку.
Обрізати треба ті гілки, які можуть перешкодити нормальній життєдіяльності дерева, тобто заражені, сухі і хворі і обов’язково не в надто спекотні дні. Залишають сильні пагони, а ті, що не витримують конкуренції – видаляються.

Чим раніше дерево приносить плоди, тим меншою обробці воно повинно піддаватися. Молоді яблуні краще обрізати за кілька тижнів до початку вегетації, поки вони знаходяться в стані спокою.
Незалежно від типу і віку дерева, не варто дуже захоплюватися обрізанням. Надмірно інтенсивна робота в кроні здатна зменшити плодоносність яблуні і погіршити її загальний стан.
Для початку треба обстежити місця попередньої обробки, перевірити, наскільки добре заживають сліди обріза, аби не завдати шкоди дереву.

Одне з неухильних правил – верхні гілки повинні бути тонші нижніх. Обрізка проводиться після видалення верхівки молодих пагонів, які здатні забрати у дерева харчування, необхідне для вирощування плодів.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: