Вівторок, 24 квітня 2018

Безпека життя, Поради

Перша допомога при ударі струмом

Перше, що потрібно зробити - це усунути джерело струму, при цьому забезпечивши власну безпеку. Часто при ударі струмом людина не може відпустити провід або предмет, що знаходиться під напругою. І якщо ви доторкнетися до людини голими руками, то залишитеся лежати поруч з ним.

28.06.2016, 13:09

Потрібно відключити електрику. Або неметалевою палицею відсунути провід від потерпілого, або перерубати провід сокирою з дерев’яною ручкою, або обмотати руку сухою тканиною і відтягнути потерпілого за одяг.

удар струмом

Далі перевіряєте дихання і пульс. Якщо вони відсутні – робіть штучне дихання. Якщо дихання є, але немає свідомості, перевертаєте постраждалого на бік і викликаєте швидку.

Потім необхідно якнайшвидше обробити електричні опіки. Завжди шукайте два опіка (місця входу і виходу електричного струму). Як правило, вони знаходяться на долонях.
Охолодіть місце опіку проточною водою з під крана (протягом 15 хвилин). Оберніть обпалені ділянки чистою вологою тканиною (марлевою серветкою, хусткою). Обробляти опіки антисептиком не потрібно!

Можна дати потерпілому знеболюючий препарат.

Поразка струмом може бути короткочасною і без наслідків. Проте, обов’язково потрібно звернутися до лікаря якщо:
– Виник навіть короткочасний розлад свідомості
– Є сильні опіки
– З’явилися порушення в роботі органів почуттів, при ковтанні і диханні

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: