Субота, 20 січня 2018

Безпека життя, Поради

Прості правила поведінки на воді

В міських водоймах, як ніде, небезпечно купатися в неперевірених місцях і особливо стрибати зберегів і імпровізованих вишок. Хто може поручитися, що водойма, яку ви облюбували для купання, не використовується недобросовісними водіями, яким лінь вивозити сміття на далекі звалища. Тому на дні може бути все, що завгодно. Стрибнути зверху в таку воду - все одно що пірнути у відро для сміття: запросто можна напоротися на купу битої цегли, металевий прут арматури або заплутатися в клубку колючого дроту, якого ще вчора не було.

28.06.2016, 13:52

правила поведінки на воді

– Що ви говорите? Що два дні тому тут купалися, і нічого?

Так це було два дні тому! Постійного рельєфу дна в випадкових міських водоймах не буває. Вчорашній обжитий пляж сьогодні може становити смертельну небезпеку. Збираючись купатися, особливо якщо серед васє маленькі діти, не полінуйтеся зайвий раз перевірити стан дна. Це вбереже вас від багатьох неприємностей.

 Таку чистку корисно проводити навіть на спеціально обладнаних пляжах, де будь-яка “весела” компанія в п’ять хвилин заради пустощів може засіяти дно гострими осколками розбитих пляшок і банок.

Тепер для любителів марафонських запливів. Вкрай небезпечно переоцінювати свої сили. Загальновідомо, що менше за всіх тонуть люди, які добре плавають і які погано плавають. Найбільше – плавці, які вважають, що добре плавають. Вони відчувають себе у воді досить впевнено і з за цієї, не підтвердженою досвідом впевненості, і тонуть.  Не варто намагатися перепливати річки, озера і океани на спір. Ви можете проспорити. Ніколи не вважайте себе відмінним плавцем, і тоді, обіцяю, будете плавати до глибокої старості!

Якщо Ви потрапили у вир, не панікуйте – наберіть в легені побільше повітря, пориньте глибше в воду і, різко вигрібайте руками і ногами, відпливайте як подалі від воронки. Втім, я вважаю, що загроза вирів сильно перебільшена. І потрапити в нього – велика удача. У сенсі – велика невдача. І не купайтеся довго в холодній воді!

Ні в якому разі не залишайте без нагляду поблизу відкритої води малолітніх дітей! Вони можуть потонути миттєво! Навіть на мілководді будьте з ними завжди поруч!

Якщо ви не вмієте плавати – не слід надмірно довіряти себе надувним матрацам, автомобільним камерам і іншим підручним плавзасобам. По-перше, в самий відповідний момент вони можуть лопнути. По-друге, течією і вітром вас може віднести далеко від берега. А в море так дуже далеко! Відомий випадок, коли жінку, яка заснула на надувному матраці  віднесло мало не в центр Чорного моря. Вона примудрилася перетнути державний кордон і більше тижня (!) дрейфувала на своєму благенькому суденці без води і їжі, поки її не підібрали прикордонники. Ось вам і матрац!

Тепер кілька правил для любителів веслування на прогулянкових човнах. НЕБЕЗПЕЧНО перевантажувати човен понад встановлену норму. Купатися чи пірнати з човна. Пересідати або намагатися сидіти на його борту. Кататися біля шлюзів, гребель, днопоглиблювальних снарядів, посередині фарватеру річки. Зупиняти човен під мостами і біля мостів, де фарватер сильно звужується. Адже якщо ваш човен перевернеться і потоне де небудь посередині річки, вам доведеться добиратися до берега уплав! А це вже зовсім інше, ніж до буйка, відстані!

У зв’язку з цим, та й просто купаннями в річці, дуже раджу, перш ніж здійснювати далекі запливи, навчитися відпочивати на воді. Найкраще лежачи на спині. Для чого треба набрати якомока більше повітря (при повному вдиху ви відчуєте, як ваше тіло спливає), розправити руки і ноги і, злегка підгортаючи ними, розслабитися. У такому положенні можна перебувати на плаву годинами. Одного разу я для спроби проплавав на спині майже двадцять годин. Звичайно, сильно замерз, але не втомився! При сильних хвилях, коли вода заливає ніс і рот, можна використовувати менш комфортний спосіб відпочинку – плавання “поплавком”. Зазвичай з цього починають навчати плаванню дітей в басейнах.

В цьому випадку слід вдихнути побільше повітря, зігнутися в поясі, обхопити руками коліна і перебувати в такому положенні, поки вистачить повітря. До тих пір поки у вас в легенях є повітря – потонути ви не зможете. Потім треба, швидко піднявши голову, набрати нову порцію повітря. І знову спливти спиною вгору. І так, потихеньку помаленьку, чергуючи відпочинок і плавання, дістатися до берега. Особливо гарний цей спосіб у разі, коли у вас зсудомило ногу і вам треба вивільнити руки, щоб допомогти собі.

Для того щоб уникнути нещасного випадку на воді,

ТРЕБА:

Користуватися обладнаними пляжами. І, якщо їх немає, визначити постійне місце для купання, перевіривши його з точки зору безпеки. Навчитись плавати. Перед тим як робити далекі запливи, навчитися відпочивати на воді, лежачи на спині і “поплавком”.

НЕ МОЖНА:

Стрибати з обривів і випадкових вишок, не перевіривши дно. Запливати за буйки або намагатися перепливати водойми. Випливати на судноплавний фарватер. Купатися в нетверезому стані. Влаштовувати в воді небезпечні ігри. Довго купатися в холодній воді. Далеко відпливати від берега на надувних матрацах і кругах, якщо ви не вмієте плавати. Перебуваючи на човнах, НЕБЕЗПЕЧНО – пересідати, сідати на борти, перевантажувати човен понад установлену норму, кататися біля шлюзів, гребель, днопоглиблювальних снарядів, посередині фарватеру річки.

Окреме НЕ МОЖНА, що стосується дітей:

Не можна залишати дітей без нагляду біля води. Дозволяти купатися в незнайомих місцях, тим більше стрибати з обривів. Вирішувати далеко запливати. Заходити у воду без надувних кіл і далі ніж по пояс, якщо дитина не вміє плавати.

СУДОМИ

Зазвичай судоми трапляються при загальному переохолодженні організму і втомі одних і тих же груп м’язів (наприклад, при плаванні тільки брасом). Найчастіше судомить м’язи ніг і пальців на ногах. Підвищують ймовірність виникнення судом різкі рухи, надмірне напруження м’язів. Тому, перебуваючи довго в воді, намагайтеся частіше міняти стилі плавання і не намагайтеся плавати швидко, щоб не перевантажувати м’язи. При судомах пальців руки слід розправити їх за допомогою іншої руки і розслабити м’язи. Дехто рекомендує швидко і сильно стиснути кулак, зробити різкий відкид рукою і розтиснути кулак. Може бути … Але особисто мені ця порада є малопереконливою.

При судомі ноги необхідно, на мить зануритись у воду і розпрямивши ногу, сильно потягнути на себе ступню за великий палець. Існують і інші варіанти першої “протисудомної” допомоги. Наприклад, кілька разів сильно вщипнути, вкусити або вколоти голкою уражений м’яз. Якщо всі вищеописані способи не допомогли, рекомендую вдихнути побільше повітря, прийняти позу “поплавка” і дуже спокійно і дуже повільно розпрямити зведену ногу руками. Не вийшло? Знову наберіть повітря і знову … Адже потонути в такому положенні ви не можете. І, значить, час у вас є. А ось якщо панікувати, то ця судома може потягти вас на дно. При наданні собі самодопомоги необхідно уникати різкої напруги інших груп м’язів, щоб уберегтися від великих судом у всьому тілі.

При пірнанні з вишок і обривистих берегів, що можуть призвести ударом об дно, і особливо часто при пірнанні в нетверезому вигляді, люди іноді втрачають орієнтування у воді. Тобто перестають розуміти, де верх, де низ, і, намагаючись врятуватися, загрібають ближче до дна. В цьому випадку слід на мить завмерти, щоб відчути рух свого тіла – занурення або (якщо в ваших легенів залишився повітря) спливання. Ще простіше випустити з рота кілька пухирців повітря, подивитися, куди вони піднімаються, і піти за ними.

правила поведінки на воді1

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: