Неділя, 22 квітня 2018

Поради, Сад та город

Сіємо насіння під зиму

Якщо хочете отримати врожай зелені й овочів раніше за всіх, то для вас є стародавній спосіб – посійте насіння під зиму. Такі посіви дозволяють отримувати непогані врожаї в посушливі роки, які останнім часом почастішали. При підзимовому посіві овочевих культур витрати насіння у 1,5 раза більші, ніж при весняному.

25.10.2016, 18:30

ozimi

ЗАГАРТУВАННЯ

Американці давно помітили, що насіння з неприбраних восени томатів дають потужну розсаду, стійку до більшості хвороб. А все тому, що взимку насіння проходить своєрідне загартування: слабке відсівається, а набрякле насіння проростає, як тільки потеплішає, максимально використовуючи весняну вологу. Крім того, урожай від таких посадок значно вищий.

КОЛИ СІЯТИ

Підзимові посіви проводять наприкінці жовтня – початку грудня. При цьому треба постаратися вгадати так, щоб посадити овочі та посіяти насіння перед замерзанням ґрунту. Можна зробити й так: підготувати борозенки, а насіння посіяти вже у мерзлий ґрунт, засипавши потім борозни заздалегідь підготовленою сухою землею.

ЩО СІЯТИ

Під зиму можна сіяти будь-які зелені культури: кріп, петрушку, цибулю, а також редиску, ріпу, селеру, пекінську капусту, насіння помідорів і так далі. Тобто, під зиму ви можете засіяти цілий город!

УВАГА!

Намагайтеся посіяти насіння якнайпізніше. Тому що, якщо температура дозволить, більшість з нього може проростати відразу після посіву. Вологи восени скільки хочеш, а ось температура йому потрібна +2…+4 С.

ПЛЮСИ

Посів під зиму прискорює цвітіння й одержання врожаю на 1-3 тижні. Таким простим способом ми можемо уникнути стомлюючого вирощування розсади на підвіконнях, на яких вона однаково виростає кволою та блідою.

Якщо ви вирішите таким чином виростити однолітню айстру, то отримаєте більш сильні рослини, стійкі до хвороб, які почнуть квітувати практично одночасно з тими, які були посіяні на підвіконні ще в березні.

ЯКЩО ЗАКІНЧУЄТЬСЯ СТРОК ПРИДАТНОСТІ

Осінь – кращий час, щоб посадити овочі, а також для посіву насіння, у якого вже закінчується строк придатності, або того, чия якість викликає сумніви. Підзимовий посів дозволить уже ранньою весною побачити, чи з’явилися сходи. І якщо ні, то, не втрачаючи часу на визначення схожості старого насіння, ви зможете посіяти нове.

НОРМА БІЛЬША

Щоб підстрахуватися, норму посіву під зиму збільшують у 1,5-2 рази. Насіння має бути повновагим, великим. Зашпаровують його у ґрунт трохи глибше, ніж при весняних строках посіву. І в жодному разі не замочують насіння і не обробляють його стимуляторами, теплом і магнітами.

 

 

Джерело

 

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: