Субота, 20 січня 2018

Поради, Сад та город

Як позбутися колорадського жука?

Колорадський жук – комаха родини жуків-листоїдів. Дорослі жуки і їхні личинки харчуються листям картоплі, помідорів, баклажанів.

29.06.2016, 10:48

До появи перших сходів картоплі в 0,5 л банки потрібно покласти по 3-4 шматочки порізаної картоплі і ці банки розмістити на ділянці в земляних ямках. Після того, як жуки потраплять в банку, їх знищити.
Для знищення жуків можна використовувати тютюновий настій. Взяти 0,5 кг сухого тютюну, коріння або стебел, і подрібнити. Залити 10 л води і настояти протягом 2 днів. Настій крізь марлю процідити, додати ще 10 л води і 40-50 г мила і обробити посаджену картоплю.
Позбутися колорадського жука можна настоєм полину із золою. До 200-250 г свіжого подрібненого полину додати 1 скл. деревної золи і залити все це окропом, настояти 2-3 години, добре розмішати, процідити і обприскати картопляні кущі.
Обробляти картоплю можна настоєм з суміші: 350 г полину,
3-4 стручки гіркого перцю або пакетик червоного меленого перцю, 250 г трави болиголова, 1/2 шматка господарського мила і 250 г часникових стебел. Все це залити
15 л окропу і настояти 12-14 годин.
Хороші результати дають обприскування настоєм картоплі зі свіжого листя волоського горіха. Свіже листя і зелені плоди волоського горіха (2-3 кг) залити
10 л окропу й настояти 8-9 діб. Настій необхідно процідити і обприскати кущі.
Колорадський жук терпіти не може календулу. Основну її частину можна посадити паралельно грядкам, а додатково – по діагоналі.
Бобові культури, посаджені поряд з картоплею, теж відлякують колорадського жука.
Насипати у відро по 250 г кульбаби і хвоща, залити 10 л води і кип’ятити 15 хв., процідити. 1 л отриманого відвару розвести у відрі води. Цим розчином обприскати картопляні кущі.
Покласти повне відро сухих і свіжих стебел чистотілу і залити водою, кип’ятити протягом 20 хв. Далі охолодити, процідити і розвести 0,5 л цього відвару на 10 л води.
На відро води взяти 0,5 пляшки оцту 150 г соди. Змішати і відразу ж обприскати картоплю. Розчин діє на дорослих особин і личинок.
Проти колорадських жуків відмінно підходить суміш червоного перцю (100 г) з господарським милом (1-2 шматки). Всі компоненти розмішати у відрі води і обприскати кущі.
1,5 кг подрібненого листя і пасинків помідорів залити 1 відром теплої води, настояти 4-5 годин і процідити. В отриману суміш необхідно додати 40-50 г розчиненого господарського мила.
Зібрати у відро колорадських жуків, залити їх водою, закрити відро кришкою, настояти декілька днів. Цією рідиною обробити кущі картоплі.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: