Понеділок, 22 січня 2018

Дім, Поради

Як правильно мити кімнатні рослини?

Чистота для кімнатних рослин дуже важлива, насамперед це її здоров'я. Не дотримуючись чистоти, не можна виростити здорові рослини й запобігти їхнім захворюванням.

05.08.2016, 16:00

кімнатні рослини

Миття рослин передбачене самою природою: пригадайте, як оживають рослини після дощу, як вітер не дає пилу осідати на листях, здуває його. У кімнатних же умовах, де теж є пил, природні процеси очищення рослин водою й вітром виключені.

Пил дуже шкідливий для кімнатних рослин, він забиває пори, ускладнюючи випар вологи й газообмін. У результаті чого порушується засвоєння рослинами вуглекислого газу й вироблення органічних речовин. У деяких рослин з особливо ніжним листям наслідки запилення можуть стати сумними. Особливо на кухні, де крім пилу в повітрі ще присутні різні продукти горіння. Тому рослинам треба регулярно влаштовувати “лазневі” процедури.

 

ОБТИРАННЯ 

Обтирати рослини потрібно вологою м’якою ганчірочкою або поролоновою губкою. Зараз у спеціалізованих магазинах продають велику кількість різних засобів для протирання рослин.

Протирати листя слід дуже обережно. Для цього листя й стебла треба покласти на долоню, уважно оглянути їх на предмет виявлення паразитів і захворювань, потім акуратно протираємо з усіх боків.

З приводу корисності використання мила або інших мийних засобів єдиної думки немає. Можна сказати так: у природі дощ “мило не застосовує”, крім того всі миючі речовини – це хімія, якої і так предосить у житті кімнатних рослин.

кімнатні рослини 2

СУХА МИЙКА 

Суха мийка застосовується перед вологою, особливо для рослин з опушеним, шкірястим і складчастим листям, а так само для кактусів. Пил перешкоджає гарному намоканню листя або навпаки швидко змочується, і утворює липкі вологі грудочки бруду, які часом важко змити.

Суху мийку рослин найкраще робити за допомогою пензликів (як для нанесення рум’ян). Обережно очищаємо пензликом рослини від пилу і дрібних грудочок землі. Після очищення рослини відразу відправляємо під душ.

 

ДУШ

Найкраще рослини очищаються від бруду й пилу під душем. При цьому варто прикрити ґрунт у горщиках, щоб його не розмило. Для цього можна використовувати поліетиленову плівку або фольгу. Горщик обмотують поліетиленом за можливістю так, щоб вода по ньому безперешкодно стікала у ванну. Якщо зручно, то горщик однією рукою нахиляють на 45 градусів, іншою тримають душ. Я ж волію горщики просто ставити на дно ванни, а другою рукою обтирати рослини губкою, підставляти листя під струмінь. Можна сполучити мийку з поливом. Рослинам такий “душ по повній програмі” дуже подобається. Потім рослини залишають у ванній, чекають коли стече зайва вода з горщиків. Потім рослини ставлять на постійні місця.

 

ЯК ЧАСТО МИТИ РОСЛИНИ?

Влітку треба частіше, хоча б раз на тиждень. Узимку тільки при крайньому забрудненні, тому що в цей період багато рослин знаходяться у стадії спокою й активізувати їхню життєдіяльність ні до чого.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: