Вівторок, 24 квітня 2018

Виховання, Життя

Чому кричати на дітей – марно?

Американські нейробіологи провели дослідження, які підтвердили, що кричати на дітей марно. Якщо батьки хочуть, щоб їхня дитина виправилася, краще говорити з нею спокійно, адже коли вона чує крик, її мозок частково "вимикається".

23.11.2015, 20:26

крик на дітей

Піддослідним підліткам давали слухати тридцятисекундні записи голосу крику їх матерів. За допомогою спеціального сканера вчені дослідники, що відбуваються в цей час з мозком дітей. Як виявилося, у них значно знижувалася активність в тих областях, які контролюють емоції (префронтальна кора), а також дозволяють розуміти сказане (скронева і тім’яна ділянки).

Це дозволило вченим зробити висновок: коли мати кричить на дитину, він не розуміє, чого від нього хочуть, тому що практично нічого не чує. Мозок просто перестає сприймати інформацію. Саме тому і виникають труднощі в спілкуванні.

А ось в області мозку, яка обробляє негативну інформацію (ломбічна система), навпаки, підвищується активність. І неприємний осад після конфлікту залишається досить довго. Так чи варто псувати один одному нерви? Краще навчитися контролювати емоції і вирішувати проблеми мирно, коли ви трохи заспокоїлися.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: