Субота, 20 січня 2018

Виховання, Життя

Дитину кривдять ровесники. Чи варто турбуватися батькам?

Багатьом батькам знайомі скарги дитини про те, що його ображають ровесники у дворі, дитячому садку або в школі. Психологи, у свою чергу, дали турботливими мамам і татам кілька порад про те, як правильно вирішувати дитячі сварки і що говорити малюкові, якого «задирають» приятелі.

26.05.2016, 17:06

Two kids making fun of a young girl

У віці від 1 до 3 років між малюками часто виникають суперечки та бійки. Фахівці заспокоюють турботливих батьків і говорять, що конфлікти між дітьми в цей період розвитку є природним методом відпрацювання різних моделей поведінки. Найчастіше маленькі приятелі можуть посваритися через іграшки, зацікавленість один одним. Батькам не варто відразу втішати скривдженого малюка і лаяти його кривдника. Для вирішення конфлікту досить розібратися в тому, через що «задирака» штовхнув дитину, а після запропонувати дітям програти сварку з доброзичливої сторони.

Наприклад, в дитячому саду трирічний Сашко вдарив Світлану м’якою іграшкою, а після розсміявся і втік. Ображена дівчинка прийшла до виховательки і зі сльозами на очах розповіла про те, як вчинив з нею ровесник. Педагог, у свою чергу, спокійно спитавши у Сашка причину його поведінки, з’ясувала, що хлопчикові було нудно і він вирішив пограти з Катею, але вона не звернула на нього уваги і він змушений був вдарити подругу. Після вихователь пояснила малюкові, що для залучення уваги ровесниці не обов’язково було її бити, а Каті продемонструвала, як слід погоджуватися на пропозицію друзів пограти в ту чи іншу гру.

До 6-річного віку у дітей починається непростий перехідний період – вони йдуть до школи, де їм доведеться знаходити спільну мову з новим колективом. В цей час однокласники можуть відстороняти малюка від участі в загальних іграх. Психологи відзначають, що зазвичай відмовляються дружити з тією дитиною, у якого в родині відбувається ідентична ситуація. Батьки часто вказують на його недоліки, повторюють фразу «Вічно у тебе все не так» або «Ти моє покарання». Необдумані слова дорослих сильно знижують самооцінку малюка, яка напряму впливає на його відносини з ровесниками.

Дитячі психологи говорять, що батькам необхідно створювати для малюка здорову мотивацію. Замість того, щоб сварити дитину за неприбрані речі, краще сказати йому, що кожен сам стежить за своїм одягом і батькам не подобається постійно наводити порядок. Після малюку можна допомогти і сказати, що наступного разу він зробить це сам і в кілька разів краще.

В підлітковому віці від 9 до 14 років у школярів також виникають конфлікти в компанії друзів. Батькам у такому випадку необхідно створити вдома максимально комфортні умови для підлітка, який вважатиме свою квартиру притулком. Якщо школяра категорично не сприймають ровесники, а він все одно продовжує вважати їх своїми друзями, то тоді слід поговорити з педагогами. Учитель завжди краще за батьків знає обстановку в класі і об’єктивно оцінює ситуацію з усіх боків. У тому випадку, якщо і педагог не може допомогти дитині знайти спільну мову з однокласниками, батькам краще змінити колектив.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: