Понеділок, 19 березня 2018

Життя, Здоров'я і краса

Що робити, щоб уникнути хвороб в період епідемій

Хтось десь пчихнув, і от, кілька хвилин і ви теж відчуваєте позиви до пчихання, очі сльозяться, голова починає боліти. Що ж робити, як уникнути захворювань?

22.12.2016, 12:24

epidemiya-gripu

1. Без геройства: залишіться вдома
Багато в пориві трудового ентузіазму, незважаючи на крапання з носа, все одно їдуть на роботу. При цьому роблять гірше і собі, і іншим. Собі – тим, що не дають шансу організму швидко знешкодити вірус. А іншим тим, що заражаєте інфекцією їх.

2. Робіть “носовий” душ.
Йдеться про промиванні носа сольовими розчинами. Процедура сприяє механічному видаленню збудників зі слизової оболонки носа, розріджує секрет, що знаходиться на ній, і допомагає його вивести, відновлюючи прохідність носових ходів. Досить складно правильно розрахувати концентрацію солі, а помилкова може пошкодити слизову оболонку носа. Якщо препарати з морською водою не по кишені, можна використовувати аптечний фізрозчин (100 мл – 10-15 грн ).

3. Вітамін С.
Дуже ефективний на початковій стадії хвороби. Справа в тому, що він стимулює утворення імунних клітин-макрофагів, які виявляють вірус і швидко пливуть до нього по крові, захоплюють його і ціною власного життя знешкоджують. Але запастися цим вітаміном не можна: він водорозчинний і виводиться з сечею. Тому продукти, багаті аскорбіновою кислотою потрібно їсти щодня, по кілька разів на день.

4. П’ємо і не забуваємо про спеції.
Рясне тепле пиття зменшує кількість збудників на слизовій ротоглотки. Плюс до того воно допомагає організму виводити токсини, які утворюються при захворюванні. Можна купити заморожені ягоди. Для приготування корисного напою столову ложку подрібнених в блендері ягід малини заливаємо окропом. Для дорослих додаємо по щіпці червоного перцю, куркуми, кардамону. П’ємо напій перед сном, обов’язково гарячим.

5. Цілющий суп.
Недарма ще наші прабабусі давали хворим саме курячий бульйон. Виявляється, з усіх видів м’яса саме в курятині є лізин. Він має сильні противірусні властивості, а також активізує вироблення інтерферону.

6. Температуру не збиваємо.
Коли вона виникає, виробляється інтерферон, що допомагає боротися з інфекцією. Крім того, розширюються судини, і в місця її проникнення потрапляє більше імунних клітин. До того ж піт виводить токсини. Тому якщо нормально переносите температуру 38,5, не збивайте її.

 

Джерело

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: