Понеділок, 22 січня 2018

Відносини, Життя

Відносини зі свекрухою: основні типи

У суспільстві мало кого здивуєш конфліктними відносинами невістки і свекрухи, так як це практично класика сімейного життя. Варто відмовитися від стереотипу, що свекруха - це практично «діагноз», яким володіє людина з певним типом характеру. Свекрухами стають звичайні жінки - мами хлопчиків, які мають власні особливості й особистий погляд на багато речей. Отже, можна спробувати виділити декілька найбільш поширених типажів і характерних особливостей свекрух, щоб розібратися в причинах їх поведінки і постаратися знайти спільну мову.

06.05.2016, 12:16

74245ad8728e3bdb0003adb8f09d5922

Ідеальна свекруха

Зазвичай це – весела, життєрадісна і цілком демократична жінка. Її цілком і повністю влаштовує обраниця сина, тому вона може натхненно розповідати про її достоїнства всім бажаючим. У такої свекрухи немає звички задавати багато нетактовних питань, більше того, вона швидше за все підтримує будь-які починання та рішення молодої сім’ї. Крім цього, свекруха нормально ставиться до того, щоб періодично допомагати своїй невістці по будинку, готувати смачні обіди з п’яти страв, і до всього іншого є цікавим співрозмовником і різносторонньою особистістю. Існує тільки одна проблема – подібний типаж в реальному житті зустрічається дуже рідко.

Майже нормальна свекруха

Така свекруха є практично ідеальною родичкою, але все одно має невеликі недоліки, або дивну поведінку. Звичайно, ці моменти не настільки серйозні, щоб псувати життя молодій сім’ї, але можуть доставляти незручності. Наприклад, свекруха любить по годині розповідати про свої враження від деяких подій або нав’язувати близьким своє хобі. В цілому – може приносити дискомфорт в сімейне життя молодих в дрібницях, відбираючи багато часу і викликаючи роздратування.
Одні з найпоширеніших недоліків такого типажу свекрухи наступні – велика кількість друзів і родичів, до яких вона любить часто їздити в гості, або навпаки – у неї практично немає близьких друзів, тому вона весь час проводить вдома; вона не вміє готувати, або є вегетаріанкою; вона настільки добре готує, що члени сім’ї постійно ризикують набрати зайву вагу; вона не вміє вибирати подарунки; вона любить співати на сімейних святах, але в неї дуже гучний або неприємний голос. З такою свекрухою у невістки рідко буває суперництво за любов її сина, але невдоволення її дрібними недоліками в поведінці може ускладнювати спілкування і викликати конфліктні ситуації.

Свекруха – «улюблена матуся»

Жінки такого типу найчастіше не тільки доглянуті і добре виглядають, але і стежать за всіма новинками в галузі лікувальної косметології, тому з роками тільки молодіють. У житті у них мало проблем, що сприятливо позначається на їхньому характері. З ними легко жити – вони не конфліктні, приємні в спілкуванні й добрі. Зі сторони спілкування такої свекрухи з сином може викликати захоплення: ненав’язливість, терпіння і прояв ніжних почуттів з боку дорослої жінки.
Проблема виникає з тим, що свекруха і її син, швидше за все, не захочуть приймати будь-кого у своє «дружнє коло». У більшості випадків жінки, що відносяться до такого типу свекрух, народжували дитину тільки для себе, саме тому вони не заміжні, але з успішною кар’єрою, а дитина в процесі росту приносила їй тільки позитивні емоції. Важливо відзначити, що в силу того, що чоловік у підлітковому віці не відчував конфліктів з такою мамою, відстоюючи власну незалежність, він не зміг повністю відокремитися від неї, і тому в дорослому житті йому складно побудувати власну сім’ю. На думку психологів, якось виправити ситуацію і зробити чоловіка менш залежним від матусі – дуже складно, але реально. Головне – не висловлювати відкритих зауважень і іронічних висловлювань, що призведе до зворотного результату.

Свекруха-миротворець

Така жінка проявляє велику зацікавленість життям молодої сім’ї, завжди в курсі всіх основних подій і чутливо реагує на будь-які зміни настроїв свого сина. Природньо, що вона – любитель відвертих бесід, завжди прагне прийти на допомогу, дати пораду чи втішити. В її характері немає жодних конфліктних або неприємних рис, і зі своєю невісткою вона може знаходити спільну мову і бути з нею солідарної з багатьох питань. Її головний плюс – співчутливість і доброта.
Варто відзначити цікаву закономірність, пов’язану з таким типажем свекрухи – більшість сімейних конфліктів і сварок починалися саме з дій мами чоловіка. Справа в тому, що їй життєво необхідно знаходити підтвердження почуттю власної важливості, тому прагнуть регулярно доводити, що тільки з їх допомогою у молодої сім’ї все добре. У такій ситуації рекомендується позначити чіткі межі молодої сім’ї і заборонити “активній” свекрусі втручатися у відносини подружжя. Варто намагатися дотримуватися якоїсь «сімейної закритості» – проблеми і питання вирішувати тільки між чоловіком і дружиною, не долучати інших родичів.

Свекруха-жертва

Улюблена звичка свекрухи-жертви підкреслювати те, що вона віддала своєму синові кращі роки свого життя, а він їй не вдячний. Зазвичай вона може не говорити ці слова прямо, але вдається до певних маніпуляцій, тому оточуючі починають гостро відчувати свою провину перед нею. Наприклад, важко зітхає і сумно дивиться у вікно, коли молоді збираються їхати кудись відпочивати, але якщо вони запрошують її з собою – вона відмовляється. Іноді вона починає говорити про те, що її улюблений син раніше був більш уважний до неї, частіше дзвонив і приходив у гості – мається на увазі до весілля.
Така свекруха зберігає зовнішній спокій, але оточуючі поруч з нею постійно відчувають провину і обов’язок. Справа в тому, що подібний типаж жінок все життя займається тільки будинком і вихованням дітей, тому в міру їх дорослішання вони гостро відчувають дефіцит уваги до себе. Ситуація тільки погіршується, якщо одруження сина збігається з сімейним кризою 22-25-ти років шлюбу або початком клімаксу – у жінки в такий період різко погіршується самопочуття, падає самооцінка і настрій. Звичайно, проявляти співчуття до неї варто, але важливо не піддаватися на її маніпуляції, а намагатися сприяти тому, щоб поліпшити якість її життя, зробити її більш цікавим та насиченим.

Коментарі

Всього коментарів: 0

Залишити коментарій
Увійти за допомогою: