Про те, чому варто розпочинати роботи вже зараз, як пройти усі етапи та отримати якісну і безпечну послугу – розмовляємо з начальником відділу капітального будівництва АТ «Хмельницькгаз» Русланом Мединським.
«Хмельницькгаз» професійно виконає усі роботи «під ключ» — від проекту, виготовлення техумов до моменту запалення блакитного вогника. Адже газорозподільна компанія – має усі необхідні дозвільні документи на проведення газонебезпечних робіт, понад 60 років практичного досвіду, а також — кваліфікованих спеціалістів та необхідне устаткування і техніку.
Дійсно, весна – найкращий період, аби розпочати комплекс робіт з приєднання до газової мережі та інших робіт. Адже це – складний та тривалий технологічний процес, що залежить від індивідуальних особливостей об’єкта та побажань замовника. Оскільки ми виконуємо роботи з дотриманням усіх вимог безпеки, законодавчих актів та нормативних документів, то строк виконання складе кілька місяців. Крім того, ми несемо відповідальність за зроблену роботу, на відміну від фірм-одноденок та самозваних «майстрів».
З чого починати клієнту? Куди звертатись?
Якщо вам потрібно газифікувати будинок чи підприємство, збудувати внутрішньобудинкові мережі, купити і підібрати газове обладнання чи прилади — звертайтеся до 104.ua Клієнтського простору за місцем проживання. За кожним клієнтом одразу закріплюється Персональний менеджер, який супроводжуватиме на всіх етапах. Також необхідно написати заяву, надати пакет документів згідно переліку. Працюємо з 08:00 до 17:00, без обідньої перерви, також доступні безкоштовні консультації за телефонами: (067) 01 14 104 та (0382) 742 104.
Чи всі споживачі можуть провести газ або замовити інші роботи?
Безперечно, послуга приєднання до газових мереж, як і всі інші – доступна усім без виключення. Єдине, що має значення при газифікації – це відстань до газопровода та потужність споживання. Потужність — це максимальний об’єм використання газу усіма наявними газовими приладами. Простіше кажучи, який обсяг газу може споживати домогосподарство або підприємство, якщо включить усі газові прилади – це і є потужність. Ці ж фактори і впливають на швидкість та вартість приєднання. Якщо потужність газоспоживання не перевищує 16 кубометрів на годину, а відстань до місця приєднання по прямій лінії не перевищує 25 метрів у сільській та 10 метрів у міській місцевості – ви можете скористатись послугою стандартного приєднання. Строк такого приєднання — до 90 днів, вартість у кожному регіоні фіксована, її визначено постановою НКРЕКП. Якщо маєте інші параметри — Вам підійде нестандартне приєднання. Строк і вартість тут будуть індивідуальними, залежно від технічних умов реалізації проекту.
Як правильно підібрати та-де купити газове обладнання?
Усі сертифіковані газові прилади кращих зарубіжних та українських виробників можна придбати одразу у Клієнтських просторах. Крім того, на таке обладнання надається сервісне обслуговування та можливе навіть кредитування.
Зауважу, що спочатку купувати газові прилади, а потім замовляти проект – ризиковано, адже потужність опалювального приладу підбирається виключно під площу будинку, квартири, приміщення. Крім того, кожен прилад обов’язково повинен мати відповідну документацію та бути сертифікованим в Україні. Саме тому Персональний менеджер допоможе індивідуально підібрати ефективне обладнання саме для вас.
Який лічильник обрати?
Підбір вузла обліку залежить від підбору газового обладнання. Залежно від потужності: за мінімальним і максимальним значенням. Мінімальне споживання – це, коли наприклад, на плиті горить одна конфорка, лічильник повинен фіксувати це мінімальне споживання газу. Або ж максимальну межу — коли у будинку включено усе газове обладнання. При виборі лічильника потрібно керуватися максимальною потужністю всього обладнання. Тому не варто самостійно купувати лічильник, який може не підійти за параметрами. Персональний менеджер підбере саме вам відповідний лічильник, який одразу можна і придбати на місці.
Чому саме газ все ж таки вигідніший, аніж електрика, дрова, вугілля?
Зауважу, що опалення природним газом обійдеться майже вдвічі дешевше, ніж опалення електрикою. Адже вартість одного кіловату енергії з газу 6,99 складає менше 70 копійок. Тоді як 1 кіловат електрики коштує майже 2 гривні.
Крім того, дрова та вугілля – теж дороговартісні матеріали та не дешевші, ніж газ. А ще газ — екологічне паливо, найменш шкідливе для природи.
Довідково: «Хмельницькгаз» має 65 років досвіду на ринку надання послуг з будівництва газорозподільних мереж, їх обслуговування та реконструкції. Досвідчені фахівці компанії застосовують новітні технології, забезпечені сертифікованим обладнанням для виконання робіт підвищеної складності. Компанія наразі надає сервісні послуги понад 415 тис. клієнтам.
На фото: начальник відділу капітального будівництва АТ «Хмельницькгаз» Руслан Мединський
Коментарі