2 квітня розпочалась національна кампанія «Лікар для кожної сім`ї». Українці можуть обрати свого сімейного лікаря (для дорослих та дітей), педіатра або терапевта без прив‘язки до місця своєї реєстрації. Як це зробити, розповів Євген Гончар, сімейний лікар, член громадської ради МОЗ.
Найпростіші маркери лікаря, який не відповідає критерію – це відмова від вакцинації, призначення гомеопатії, фітотерапії, БАДів, невмотивоване призначення вітамінів та мікроелементів, різноманітних нейро-, гепато-, кардіопротекторів та інших лікарських засобів без доведеної ефективності.
Найпростіший спосіб – це підписати декларацію з тим лікарем первинної ланки (сімейний лікар, дільничний терапевт, дільничний педіатр), у якого ви зараз обслуговуєтесь згідно з територіальним принципом. У разі, якщо ви не знаєте свого лікаря або хочете обрати іншого, то можна скористатись порадою ваших друзів, сусідів, родичів, колег. Інший варіант – піти в найближчу амбулаторію та поспілкуватись там з декількома лікарями і обрати того, хто вам буде більше до вподоби. Рішення про обрання свого лікаря маєте зробити саме ви, а не хтось інший.
Два найважливіших критерії – це наявність довіри до лікаря та дотримання лікарем принципів доказової медицини, використання надійних джерел медичної інформації при прийнятті клінічних рішень. Найпростіші маркери лікаря, який не відповідає другому критерію – це відмова від вакцинації, призначення гомеопатії, фітотерапії, БАДів, невмотивоване призначення вітамінів та мікроелементів, різноманітних нейро-, гепато-, кардіопротекторів та інших лікарських засобів без доведеної ефективності.
Важливо пам’ятати, що в будь-який момент можна змінити свого лікаря. Старт кампанії не означає, що кожен українець повинен терміново підписати декларацію з лікарем. Кампанія є безстроковою та розгортатиметься поступово.
VoxConnector, спеціально для АКТУАЛЬНО
Коментарі