25 квітня, Уряд ухвалив чотири постанови, які дозволяють продовжити реформування системи охорони здоров’я. Зокрема, визначено, скільки заклади отримають за обслуговування пацієнтів у другій половині 2018 року, як медзаклади укладатимуть договори з НСЗУ та як функціонуватиме електронна система охорони здоров’я.
Тариф на дитину — у 4 рази більший
Постановою Кабінету Міністрів закріплений базовий тариф за обслуговування пацієнта у 2018 році — 370 гривень за людину на рік. Мова йде про прямі оплати від НСЗУ, які отримає медзаклад за кожного пацієнта, який підписав з ним декларацію.
Крім того, визначені коригувальні вікові коефіцієнти:
від 0 до 5 років — 4, або 1480 грн,
від 6 до 17 років — 2,2, або 814 грн,
від 18 до 39 років — 1, або 370 грн,
від 40 до 64 років — 1,2, або 444 грн,
понад 65 років — 2, або 640 грн.
«Тепер керівники закладів мають усі інструменти, щоб обрахувати, який дохід вони зможуть отримати з липня, та спланувати, скільки пацієнтів вони можуть залучити», — зазначив під час брифінгу заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Тариф на пацієнтів, які були прикріпленні раніше за територіальним принципом, але не підписали декларації складе 240 грн на рік
У перехідний період протягом 2018 року заклади будуть отримувати додаткове фінансування і за частину пацієнтів, які були прикріпленні раніше за територіальним принципом. Тариф на цих пацієнтів складе 240 грн на рік.
Електронні договори і звіти з НСЗУ
Тепер є законодавча база, яка дозволяє почати укладання договорів між Національною службою здоров’я України та медичними закладами, які надають первинну медичну допомогу. Уклавши договір з НСЗУ не пізніше 1 червня, медзаклади уже з 1 липня почнуть отримувати справедливу оплату за надання медичних послуг українцям. Перейти на нове фінансування заклади також можуть з 1 жовтня. У такому випадку підписати договір з НСЗУ вони мають не пізніше 1 вересня.
Документообіг між медичними закладами і НСЗУ буде відбуватися виключно в електронній формі. Так, договір медзаклад і НСЗУ підписують у електронній формі.
«Подавати заявки, підписувати договори, надсилати звіти про роботу та відповідно отримувати кошти від НСЗУ заклади будуть тільки через електронну систему охорони здоров’я. Гроші будуть перераховуватися щомісячно залежно від кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями конкретного закладу», — зазначив голова Національної служби здоров’я Олег Петренко.
Коментарі