Розірвання шлюбу не завжди вирішує конфліктну ситуацію між чоловіком та жінкою. Скандали, образи та фізичне насильство можуть роками тривати й після розлучення. У таку ситуацію потрапила Інна – клієнтка Кам’янець-Подільського бюро правової допомоги (Кам'янець-Подільський місцевий центр з надання БВПД).
Жінка розповіла юристам, що розлучилася ще в 2019 році. Проте розлучення не зупинило агресію з боку вже колишнього чоловіка. Він намагався проникнути до помешкання,-де жила жінка з дітьми, влаштовував сварки та скандали, перестрівав колишню дружину на вулиці, в громадських будівлях, приходив до неї на роботу. Психологічного й фізичного насильства зазнавали також діти.
Через стеження, погрози, лайку Інна неодноразово зверталася до поліції. Це засвідчують рапорти поліцейських, листи-повідомлення про реєстрацію звернень, а також постанова суду, відповідно до якої чоловік був визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тоді за вчинення домашнього насильства відносно колишньої дружини йому довелося сплатити штраф.
Однак ні розмови з поліцейськими, ні накладення штрафу на чоловіка не вплинули. Він продовжував переслідувати жінку. Життя колишньої дружини перетворилося на трилер: вона боялася перебувати не тільки вдома, але й в громадських місцях, завжди оглядалася, щоб пересвідчитись, чи немає поблизу кривдника.
Адвокатка Таїсія Цвігун, якій в Кам’янець-Подільському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги доручили представляти інтереси Інни в суді, звернулася до суду з заявою про видачу обмежувального припису відносно колишнього чоловіка своєї клієнтки.
Суд врахував всі обставини справи й заборонив кривдникові наближатися ближче ніж на сто метрів до місця проживання й місця роботи колишньої дружини. Заборона діятиме впродовж шести місяців.
Справі № 676/6063/22 в Єдиному державному реєстрі судових рішень – https://reyestr.court.gov.ua/Review/107602684.
Коментарі