У квітні 2014 року біля одного із кафе-барів Теофіполя сталася сутичка між жителями райцентру і с. Михнівка. Що не поділили молоді люди тієї ночі, достеменно так і не відомо, але у результаті бійки загинув молодий хлопець, єдиний у батьків син. За показами свідків, небезпечного удару в голову, від якого хлопець втратив рівновагу і вдарився об бетонне покриття, йому завдав 32-річний підприємець із Михнівки. Через два дні від отриманих травм, не приходячи до тями, хлопець помер у лікарні.
Білогірський районний суд 23 серпня 2017 року, виніс вирок, яким підприємця визнано винним за ч.2 ст. 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого) та призначено покарання – 7 років позбавлення волі. Також на користь батьків загиблого з нього стягнули загалом 425 990 тис грн. моральної та матеріальної шкоди. Проте такий вирок не задовольнив обидві сторони.
Батьки загиблого хлопця визнали його залегким, а обвинувачений підприємець – занадто суворим. Тому обидві сторони звернулися зі скаргами до апеляційного суду області.
Перші – з проханням покарати обвинуваченого 10 роками ув’язнення, останній – перекваліфікувати його дії за ч. 1 с. 119 КК України (вбивство, вчинене через необережність).
Підстав задовольнити обидва прохання апеляційна інстанція не встановила.
Колегія суддів підтвердила правильність висновку білогірських колег, котрі, призначаючи покарання у виді нижньої межі санкцій інкримінованої статті, врахували як суспільну небезпечність злочину, так і особу винного, який раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, має позитивні характеристики і утримує малолітню дитину.
Разом з тим покази свідків, потерпілої і самого обвинуваченого та численні докази не дають підстав перекваліфіковувати злочин на вбивство через необережність – зробили висновок судді апеляційного суду. «Зібраними у справі доказами доведеним є умисел обвинуваченого на спричинення потерпілому тілесних ушкоджень. А наслідком удару, нанесеного М. потерпілому, сталося його падіння та в подальшому смерть», – ідеться в ухвалі апеляційного суду.
Але оскаржити ухвалу обидві сторони можуть протягом 3 місяців у касаційній інстанції – коментує прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області.
Коментарі