На Хмельниччині продовжується зростання захворюваності на COVID-19, — про це сьогодні розповів в.о. генерального директора ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Микола Габрикевич.
Так, за жовтень 2021 року виявлено 26 499 випадків хвороби, що у 3,6 рази більше, ніж у вересні, та вдвічі більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Середньодобовий показник захворюваності зріс від 193 випадків у серпні до 666 у жовтні, сьогодні він становить понад 1000 випадків на добу. Нагадаємо, за останню добу зареєстровано 1113 випадків цієї хвороби.
95% нових випадків викликані штамом «Дельта», для якого характерний досить стрімкий розвиток хвороби та наростання симптомів уже на 3-7 день. Також він має високий рівень заразності (вірогідності зараження від хворої людини тих, з ким він контактує) – понад 25%, тоді як попередні штами – 9-16%. Окрім того, дані свідчать про зростання рівня госпіталізації пацієнтів з COVID-19: якщо у вересні на стаціонар потрапляло лише 7,4% хворих, то у жовтні стаціонарного лікування потребували вже 16,5%.
Це спричинило навантаження на медичну систему краю і збільшило завантаженість ліжок з киснем в області до 75%. Це досить значний показник, і питання постачання кисню в області досі є дуже складним. Майже 2 тижні область практично не отримує кисню з Львівського хімзаводу, основні поставки відбуваються з Черкас та Запоріжжя.
З позитивного: за останній місяць спостерігається позитивна динаміка темпів вакцинації (за даними МОЗ, в області першу дозу вакцини від коронавірусу отримали 342 828 мешканця, а повністю вакциновані двома дозами — 223 236 — ред). Якщо така динаміка збережеться, то з врахуванням кількості людей, що перехворіли на COVID-19, можна буде сподіватися на сповільнення темпів поширення хвороби та формування колективного імунітету. Вакцинація захищає від важкого перебігу COVID-19, про що свідчить те, що на стаціонарному лікуванні в області перебуває менше 1% хворих, які вакциновані.
За матеріалами пресслужби Хмельницької ОДА
Коментарі