В Хмельницькому екологи, громадські активісти та мешканці кількох багатоповерхівок звернулися до журналістів, аби достукатися до чиновників Хмельницької міської ради.
Днями коаліція громадських організацій розповіла про проекти рішень, що виносяться на розгляд 34-ї сесії міської ради, що відбудеться 9 жовтня 2019 року, та які можуть бути прийняти із порушення містобудівної документації.
Зокрема Проект рішення №57 п. 2 щодо надання дозволу ТОВ «Торгівельний центр „Прибузький“» на розробку проєкту на відведення земельної ділянки по вул Прибузькій 5/1 (Спортсіті) зі зміною цільового призначення «07.02 для будівництва і обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту – землі рекреаційного призначення» на «02.10 для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури» зібрав найбільше підстав, аби вважати таке рішення незаконним.
Зі слів очільниці громадської організації «Жіночий антикорупційний рух» Альони Берези, досі будівництво масштабної багатоповерхівки на 600 квартир відбувалося в зоні зелених насаджень загального користування міста, на які влада ніяк не реагувала. Натомість на цій 34 сесії Хмельницької міської ради це вирішили виправити, так би мовити, «заднім числом». Крім того, представники Ради Реформ Хмельниччини вважають, що місцевий депутат і засновник кількох будівельних фірм Олександр Скочеляс, що виніс дане питання на розгляд сесії, має прямий конфлікт інтересів, а процедуру затвердження містобудівної документації та стратегічної екологічної оцінки не витримано. Та й в загалі ця ділянка передавалася забудовнику під будівництво лише спортивно-оздоровчого комплексу.
Схожі порушення активісти виявили ще в низці проектів рішень щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення, зокрема п.10 рішення №66 за адресою Вайсера, 12/1 та п. 8 проекту рішення №68 по провулку Мирного,9/1.
Представники громадськості закликали депутатів Хмельницької міської ради не підтримувати такі рішення, а міського голову Олександра Симчишина – взагалі виключити ці пункти з проектів рішень.
Згідно діючого законодавства України місто може тільки оновлювати та корегувати Генеральний план міста. Генплан Хмельницького, хоч неякісний, але все ж таки затверджений. А от зміни в нього не вносилися з… 2008 року. Також є План зонування який затверджено ще у 2012 році і деталізує що може будуватися на тій чи іншій земельній ділянці і кардинальних змін до нього не відбувалося. І ще один важливий документ, за яким має розвиватися місто і яким регулюються в тому числі і забудови – це детальні плани територій. На сьогодні жодного такого плану у міста немає.
Міська влада підготувала поки що два проекти, але до них громадськість має багато питань.
Коментарі