Від сьогодні на Хмельниччині, як і в більшості регіонів України, послаблено карантин. Рішення про послаблення карантинних обмежень було оприлюднено урядом напередодні.
За словами заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко, приріст нових випадків складає менше 5%, а лікарні заповнені на 12-15%. Головне завдання уряду на сьогодні – утримання золотої середини між ситуацією, яка склалася і відновлення роботи тих сфер економіки, які не працювали під час карантину.
Уряд слідкує за ситуацією і буде втручатися у випадках, коли можна буде пом’якшувати карантин, чи, навпаки посилювати його. На це впливатиме кількість зростання захворюваності та заповнюваність лікарень хворими на COVID-19. Завдання – не перевищувати 10% приросту випадків захворювання за добу.
Але що точно не зміниться – школи цього учбового року вже не відкриватимуться на відміну від дитячих садочків. В уряді розглядають варіанти, як дати можливість батькам повернутися до роботи. А от такий крок, як відновлення роботи громадського транспорту, може зруйнувати всю модель стримування епідемії, що створена завдяки карантинним заходам. Тому до повернення роботи громадського транспорту уряд ставиться негативно.
Причому, Віктор Ляшко визнає, що деякі заходи карантину не несли в собі ніякої потреби, як захист проти епідемії. Наприклад, закриття парків і дезінфекція доріг несла в собі лише одну мету — психологічно тиснути на населення, аби викликати відчуття тривоги. Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я журналістам каналу Україна.
Що ще з того, що робить уряд під час карантину лише для того, аби тиснути на психіку громадян, можливо дізнаємося згодом. Можливо експрес тести, які дають помилкове відчуття безпеки і турботу про населення, а, можливо й носіння маски по 24 грн. Чекатимемо наступних одкровень представників влади.
Чи можуть органи місцевого самоврядування взяти на себе відповідальність про скасування заходів карантину, то тут, за словами державного службовця, важливо не піддатися на спокусу і не спровокувати такий рівень захворюваності, коли медичні заклали міста, чи області виявляться неспроможними забезпечити надання допомоги великій кількості хворих. Як діяти тоді, чи можна буде розраховувати на медзаклади сусідніх областей, чи взагалі там будуть місця для хворих. Саме тому питання введення додаткових заходів карантину, як і його послаблення має відбуватися на державному рівня, адже там можливо оцінювати спроможність системи охорони здоров’я країни в цілому.
Але навіть при такій кількості хворих держава вже розглядає, як запустити протоколи дезінфекції одноразових засобів захисту медиків через їх катастрофічну нестачу. Що вже й казати про ліки та сучасне обладнання.
Уряд сподівається, що коронавірус, як і звичайний грип спаде на літо, а повернеться восени. Хоча деякі факти вже говорять про те, що навіть влітку ми коронавірусу не позбудемося.
Отже, бережіть себе, і намагайтеся не хворіти!
Що зміниться в житті українців після 11 травня:
Коментарі