Ціна природного газу для побутових споживачів-клієнтів ТОВ «Хмельницькгаз Збут» у листопаді становитиме 8,87555 грн за 1 куб. м, що дорівнює 0,8352 грн за кВТ-год.
Після скасування державного регулювання цін на газ для населення, вартість блакитного палива в Україні безпосередньо залежить від котирувань на європейських енергетичних біржах (NCG, TTF), адже в балансі газу лише половину складає ресурс вітчизняного видобутку, решта – імпортується.
Навесні нинішнього року ціни на газових хабах Європи впали до історичного мінімуму. Втім, з наближенням опалювального сезону блакитне паливо стрімко подорожчало. Це традиційний тренд на європейських ринках. Зокрема, протягом 25 вересня — 25 жовтня котирування day-ahead на нідерландському хабі TTF зросли на 32,8%.
Наразі вартість газу з врахуванням доставки до кордону України на TTF складає понад 8 тис. грн за тисячу кубометрів. До цієї суми потрібно додати ще плату за вхід в українську газотранспортну систему (176 грн за тисячу м³), тариф на транспортування газу магістральними газопроводами територією України (164 грн) і націнку постачальника, що необхідна для підтримки роботи мережі відділень, кол-центру, онлайн сервісів, друку та доставки рахунків за газ.
Ресурс вітчизняного видобутку на Українській енергетичній біржі сьогодні коштував 6700 грн за тисячу м³ на умовах передоплати. Втім, обсяги угод на УЕБ незначні.
Таким чином, враховуючи імпортні паритети, вартість блакитного палива в Україні також зросла.
Проте вже після новорічних свят природний газ почне традиційно дешевшати.
Коментарі