Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у партнерстві з Асоціацією міст України продовжують допомагати органам місцевого самоврядування забезпечувати в громадах необхідний захист та підтримку сімей з дітьми, які постраждали внаслідок воєнних дій.
У рамках співпраці передбачається надання 51 територіальній громаді цільової фінансової підтримки у розмірі 50 тисяч доларів США. Ці кошти громади спрямують на забезпечення внутрішньо переміщених осіб та сімей з дітьми, які постраждали внаслідок військової агресії рф, товарами і предметами першої необхідності, а також на задоволення їх основних медичних, освітніх, соціальних потреб.
Уже 35 територіальних громад отримали кошти та здійснюють закупівлю необхідних товарів чи робіт. Зазначені кошти громади в основному використовують для:
-
облаштування дитячих просторів, місць для відпочинку, ігор та спорту;
-
облаштування місць тимчасового проживання ВПО;
-
облаштування закладів освіти, підготовка їх до опалювального сезону;
-
закупівлі продуктових та гігієнічних наборів;
-
закупівлі медично обладнання, обладнання для організації освітнього процесу.
У Хмельницькій області допомогу від проекту АМУ та ЮНІСЕФ отримала Кам’янець-Подільська міська рада.
«Отримані, за сприяння Асоціації міст України, кошти від ЮНІСЕФ дозволять надати необхідну якісну медичну допомогу у Кам’янець-Подільському перинатальному центрі. Їх спрямували на реалізацію програми „Материнство та Дитинство“. Вона допоможе сім’ям з дітьми, які проживають у громаді та є особливо вразливими до наслідків війни, та внутрішньо переміщеним особам, які знайшли прихисток у громаді. Кількість отримувачів допомоги – 8 500 осіб, з яких 2 500 – діти до 17 років. Отримання грантової допомоги забезпечило надання доступу до якісних медичних послуг жінок та дітей, в тому числі ведення вагітності, родорозрішення та виходжування немовлят, які потребують медичної допомоги. 1 500 000 гривень спрямували на закупівлю медичного обладнання», — розповів головний лікар міського пологового будинку Олександр Гурський.
Зокрема, було придбано:
Сечовий аналізатор – 52 000 гривень;
Біохімічний аналізатор, напівавтоматичний – понад 125 000 гривень;
Автоматичний гематологічний 3-DIFF аналізатор – 340 000 гривень;
Аудіометр для новонароджених – майже 304 000 гривень;
Тонометр ЛД-71 – 640 гривень;
Термометр інфрачервоний – понад 1 300 гривень;
Пульсоксиметр – трохи більше 600 гривень;
Портативний венозний сканер – 180 000 гривень;
Стерилізатор повітряний ГП80 – 20 000 гривень;
Стерилізатор паровий ГК-100 – понад 200 000 гривень;
Монітор пацієнта — 175 500 гривень;
Фетальний монітор – майже 70 000 гривень;
Інфузійний насос – понад 29 000 гривень.
Довідково
Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес задля спільної мети – створення комфортного для дітей та молоді середовища,-де кожен може реалізувати свій потенціал. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Уповноважений Президента України з прав дитини, Національна Молодіжна Рада України.
Ініціатива передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які ведуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та успішно реалізували план дій, отримують офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти, а також сигналізувати про досягнення та позитивні зміни для дітей та молоді.
Коментарі