21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».
Із метою вшанування нашої рідної української мови працівниками бібліотеки-філії №11 Хмельницької міської ЦБС для учнів 7-А класу СЗОШ № 27 імені Дмитра Іваха м. Хмельницького було проведено мовну ігротеку «Злітайтеся, слова чарівні!». Учасники із великим азартом розшифровували заховані числа, щоб виконати приклади; шукали відповідники в українській мові словам-суржикам; розфарбовували малюнки за запропонованими літерами. Команда дівчат креативно підійшла до виконання завдання «Антисуржик» – кожне слово, яке вони знаходили у таблиці, розмальовували іншим кольором, і наприкінці у них вийшла різнокольорова мовна палітра.
Учасниця заходу Аня:
Коли нам роздали листочки із літерами і ми мали зафарбувати не всі, а тільки деякі, то мені спочатку це здалося трішки по дитячому. Але потім мене це настільки захопило, що наприкінці у мене вийшов милий зелений динозаврик. Також мене здивувало завдання, під час якого ми знаходили у словах числа. Я навіть ніколи не задумувалася, що такі звичайні слова, як «підвал», «електрик», «столиця», «листок»,» історія» у собі приховують цифри. Тому, кожне завдання було дуже оригінальне і цікаве водночас.
Учасник заходу Ярослав:
При виконанні вправи «Антисуржик» ми мали пригадати слова в українській мові, які заміняють суржикові слова, але наша команда хлопців вирішила виконати це завданням іншим шляхом. У таблиці ми знаходили слова, а потім уже до них підбирали суржик, який їм відповідає серед запропонованих. Фактично – виконали завдання навпаки, підійшли до цієї проблеми з іншого боку, і нам так було легше і простіше.
Коментарі